Bieżące informacje

Ukradli okulary, aby wynająć pokój w hotelu. Nie była to ich pierwsza kradzież

Data publikacji 21.12.2021

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście przeprowadzili szereg czynności, aby finalnie ustalić i zatrzymać sprawę kradzieży okularów w jednym z salonów optycznych. Jak się okazało, nie była to jedna osoba, ponieważ odpowiedzialność za to przestępstwo ponosi para. Zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży, ale także posiadania narkotyków, które ujawnili policjanci podczas czynności. Wtedy też wyszły na jaw wcześniejsze kradzieże…

35-latek ze swoją o 6 lat młodszą partnerką chcąc uzyskać fundusze na wynajęcie pokoju w hotelu postanowili ukraść z jednego z salonów optycznych w pobliżu placu Grunwaldzkiego parę okularów. Wybrali dość kosztowne oprawki, gdyż ich wartość wynosiła ponad 1400 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży podjęli stosowne czynności, które doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania pary. Zatrzymanie tych osób nastąpiło w jednym z hoteli w rejonie ulicy Kochanowskiego.

Podejrzewani o kradzież okularów w trakcie prowadzonych czynności przyznali się do popełnienia czynu. Oświadczyli, że zdobyty łup spieniężyli na terenie jednego z targowisk, gdyż wiele lombardów odmówiło im przyjęcia oferowanego przez nich towaru.

Jednak kradzież okularów nie była jedyną kradzieżą, za którą przyjdzie im odpowiedzieć. Policjanci szybko ustalili, że para brała wcześniej udział w innej kradzieży, wówczas na szkodę sklepu z akcesoriami do stylizacji paznokci.

Ponadto podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji handlowych heroiny, a w trakcie późniejszych czynności udowodnili jego udział w kradzieży rozbójniczej, której dokonał w jednej z hurtowni kosmetycznych.

Para usłyszała już zarzuty kradzieży. Dodatkowo 35-latek odpowie za kradzież rozbójniczą oraz posiadanie narkotyków. Za te przestępstwa zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony