Bieżące informacje

Chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo, próbował wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 21.12.2021

Nerwowe zachowanie na widok patrolu Policji zawsze zwraca uwagę. Tym bardziej, jeśli ma się coś na sumieniu. Doświadczenie i przysłowiowy „policyjny nos” funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Patrolowego zasugerował skontrolować nietypowo zachowującego się na ich widok mężczyzny. Ich przeczucia szybko się potwierdziły. Policjanci znaleźli przy 24-letnim wrocławianinie substancje odurzające. To nie było jedyne przestępstwo jakie popełnił młody mężczyzna...

W trakcie patrolowania ulic Psiego Pola, policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie młodego mężczyzny.

Kierowani przeczuciem oraz doświadczeniem funkcjonariusze wylegitymowali przechodnia, którym okazał się być 24-letni mieszkaniec stolicy dolnego śląska.

Nerwowo zachowujący się na widok patrolu Policji młody mężczyzna został sprawdzony, a przypuszczenia Policjantów potwierdziły znalezione przy nim środki odurzające.

24-latek przyznał się do posiadania ecstasy, co zagrożone jest karą 3 lat więzienia, jednak na tym się nie skończyło. Otóż, zatrzymany mężczyzna za wszelką cenę chciał, aby policjanci puścili go wolno, a w zamian zaproponował im pewna sumę pieniędzy.

Funkcjonariusze natychmiast z całą stanowczością odmówili, a mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu odpowie dodatkowo za próbę udzielania korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie zatrzymanego młodego wrocławianina zadecyduje teraz sąd.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony