Bieżące informacje

Można? Można! Policjanci z Wrocławia wzięli udział w Interkontynentalnym Maratonie Istambuł 2021

Data publikacji 23.11.2021

Policjanci z Wrocławia i Dolnego Śląska wzięli udział w międzynarodowych zawodach biegowych w Stambule, reprezentując członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji zrzeszonych w naszym regionie. Mieli okazję nie tylko uczestniczyć w biegu, ale również zapoznać się z lokalną kulturą i historią.

IPA to skrót od International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego 1 stycznia 1950 roku przez sierżanta Brytyjskiej Policji sir Arthura Troopa. Jest

to niezawisłe stowarzyszenie łączące funkcjonariuszy policji z całego świata bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i  religii. Jest ono neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i  religijnie. Realizuje swoje statutowe założenia, organizuje wiele przedsięwzięć dedykowanych działaczom zrzeszonym w organizacji.

Co roku członkowie stowarzyszenia z Wrocławia wyjeżdżali na zagraniczny maratoński bieg masowy. Tradycja rozpoczęta przez Mistrzów Trenerskich Szymona Fiedorowa  (KWP we Wrocławiu) i Mariusza Cieślaka (KMP we Wrocławiu) przerwała ogniwa tego łańcucha. Ale i tak kadra trenerska nie poddała się i  w zeszłym roku odbył się zagraniczny maraton w Atenach, ale w sposób  wirtualny na wrocławskich wałach. W tym roku członkowie ekipy IPA Wrocław podjęli wyzwanie i postanowili wybrać się do Istambułu na największe przedsięwzięcie tego rodzaju w tej części świata. W warunkach pandemii taki wyjazd wymagał dużego wysiłku logistycznego i dobrej koordynacji, a przede wszystkim grupowej odpowiedzialności wszystkich członków wyjazdu.

Ale przećwiczeni w boju członkowie IPA Wrocław podołali temu zadaniu i pokonali wszystkie technikalia, które związane były z wyjazdem. Było warto ! Przewodnikiem po islamskich uliczkach i tureckiej kulturze oraz kulinariach był kolega Michał, którego znajomość języka i kultury tureckiej okazała się nieodzowna. Istambuł największe miasto Europy zachwycił swoją różnorodnością i spektrum możliwości - gdzie się człowiek nie obejrzał coś się działo. Sam bieg prowadził malowniczą trasą.

Jako jedyny tego rodzaju bieg na świecie obejmuje dwa kontynenty Europę i Azję. Start wyznaczono po części azjatyckiej. Później biegacze przebiegli Mostem Bosfordzkim do historycznej części miasta tuż obok takich zabytków jak Niebieski Meczet czy Hagia Sophia. Na mecie zameldowali się  kolejno Marcin (3:31:27), Paweł (3:33:15), Wojtek (3:33:52), Paweł (3:36:17) Szymon (3:38:04),  Mariusz (3:54:54), Michał (3:55:43), Dominik (4:10:31) Błażej (4:59:10) i Bartek (4:59:27). Dziękujemy wszystkim za pomoc i zdalny doping dla całego przedsięwzięcia !

żródło: IPA Wrocław

Powrót na górę strony
Polska Policja