Bieżące informacje

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na DW nr 347 w gminie Kąty Wrocławskie

Data publikacji 23.11.2021

Do groźnego wypadku doszło dziś przed godz. 6:30, na drodze wojewódzkiej nr 347 w pobliżu miejscowości Jaszkotle. Ze wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca jadący osobową Skodą od miejscowości Cesarzowice w kierunku Pietrzykowc, zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy i nie zdążył zakończyć tego manewru bezpiecznie. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia z autobusem komunikacji międzymiastowej, którym podróżowało 17 osób. Na szczęście żadna z tych osób nie ucierpiała, ale zarówno kierowca oraz pasażerowie z auta osobowego, zostali w związku z doznanymi obrażeniami przewiezieni do wrocławskich szpitali. Droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy, a na miejscu pracują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Dziś po godzinie 6:30, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali informację o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 347. Chwilę później okazało się, że miało ono miejsce na 12.6 km tej drogi, pomiędzy miejscowościami Jaszkotle, a Cesarzowice.

Interweniujący w związku z wypadkiem policjanci, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanym, a następnie zebrali informacje mające na celu odtworzenie jego przebiegu. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że kierowca jadący osobową Skodą od miejscowości Cesarzowice w kierunku Pietrzykowic.

zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy i nie zdążył zakończyć tego manewru bezpiecznie. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia z autobusem komunikacji międzymiastowej, którym podróżowało 17 osób.

Na szczęście żadna z tych osób nie ucierpiała, ale zarówno kierowca oraz pasażerowie z auta osobowego, zostali w związku z doznanymi obrażeniami przewiezieni do wrocławskich szpitali.

Pojazdy uległy uszkodzeniu i po zderzeniu przemieściły się do przydrożnych rowów. Kierowca auta osobowego został uwięziony w pojeździe i w zw. z tym była potrzeba interwencji Straży Pożarnej.

Mając na uwadze okoliczności tego zdarzenia, konieczność udzielenia pomocy poszkodowanym oraz potrzebę wykonania czynności w związku z wypadkiem, wyznaczono objazdy i droga jest obecne całkowicie zablokowana.

Na miejscu pracują policyjni specjaliści z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Prosimy kierowców o wybieranie alternatywnych tras podróży.

AKTUALIZACJA:

- godzina 10:00 przywrócono ruch w obu kierunkach.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony
Polska Policja