Bieżące informacje

Nietrzeźwy, bez uprawnień i autem bez badań technicznych. Sposobem jazdy i brakiem świateł zwrócił na siebie uwagę policjantów

Data publikacji 23.11.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobierzycach zatrzymali w miniony weekend do kontroli podejrzanie jadącego i to bez włączonych świateł, kierowcę osobowego peugeota. Gdy tylko kierowca uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli powód tak nonszalanckiej jazdy. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy, a to nie był jedyny z grzechów, które miał na sumieniu.

Funkcjonariusze z Kobierzyc patrolując w mieniony weekend ulice swojej miejscowości, zauważyli osobowego peugeota, którego kierujący nie używał wymaganych świateł, a jego sposób jazdy pozostawiał wiele do życzenia.

Gdy policjanci podeszli do kierowcy od razu zrozumieli, co jest przyczyną takiego zachowania. Od 50-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego wyczuwalna była silna woń alkoholu, a jego wypowiedź była mocno nieskładna.

Badanie alkomatem wskazało prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Funkcjonariusze sprawdzili 50-latka w policyjnych bazach i ustalili, że od ponad ośmiu lat ma zatrzymane prawo jazdy.

Również pojazd, którym się poruszał, nie był wolny od wad. Brak aktualnych badań technicznych spowodował, że policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny osobowego peugeota, a auto trafiło na parking strzeżony.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił wprost z ulicy do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja