Bieżące informacje

Na jednej ulicy w ciągu zaledwie godziny zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem narkotyków

Data publikacji 22.11.2021

Aż dwa lata pozbawienia wolności grożą dwóm kierowcom zatrzymanym przez funkcjonariuszy z wrocławskiego pionu prewencji. Co ciekawe, obaj zostali zatrzymani na tej samej ulicy i to w ciągu zaledwie godziny. Obaj też wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków, co oznacza, że popełnili poważne przestępstwo i ich nocna podróż zakończyła się wizytą w jednostce Policji i zatrzymaniem prawa jazdy.

O tym, że nie warto siadać za kierownicą pod wpływem środków odurzających przekonujemy się co kilka, kilkanaście dni. Tyle bowiem minęło od tragicznego zdarzenia na drogach powiatu wrocławskiego, gdzie w okolicach Chrząstawy nietrzeźwy kierowca doprowadził do śmiertelnego wypadku. Jak widać niektórzy nadal powielają podobnie skrajnie nieodpowiedzialne zachowania i również ruszają w podróż po narkotykach. Tak jak wrocławianin i trzebniczanin, zatrzymani w odstępie kilkudziesięciu minut na terenie Leśnicy.

Pierwszy z nich został skontrolowany przez policjantów z Wydziału Prewencji i Patrolowego. Funkcjonariusze tuż po godz. 23 postanowili sprawdzić kierującego osobowym audi. Ich uwagę zwróciło jego nienaturalne zachowanie, które mogło świadczyć o wcześniejszym zażywaniu narkotyków. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły, ponieważ przeprowadzony przez nich test dał wynik pozytywny.

Dodatkowo sam 29-latek przyznał się, że przed jazdą zażywał narkotyki. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178a Kodeksu karnego, mieszkaniec dolnośląskiej stolicy został obezwładniony i zatrzymany. Niestety, podczas czynności stał się bardzo agresywny i policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze zatrzymali także jego prawo jazdy.

Nie minęła nawet godzina, a na tej samej ulicy Żernickiej inny patrol wrocławskich wywiadowców zatrzymał kolejnego kierującego, który tego dnia nie powinien ruszać w podróż samochodem, a na pewno nie siedząc „za kółkiem”. 28-latek również zachowywał się dość nietypowo, co tak jak w wspomnianym wcześniej przypadku, często świadczy o byciu pod wpływem narkotyków. Historia sprzed kilkudziesięciu minut się powtórzyła, bowiem kierujący fiatem także przed jazdą zażywał narkotyki. Na szczęście mężczyzna zachowywał się spokojnie i został przewieziony do najbliższego komisariatu.

Od obu mężczyzn została pobrana krew, celem dalszych badań na zawartość substancji odurzających. Obaj muszą się także liczyć z konsekwencjami swoich czynów. Niezbyt przyjemnymi konsekwencjami, ponieważ za czyn, o który są podejrzewani, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Tak jak w każdym przypadku, o jej wysokości decydować będzie sąd.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja