Bieżące informacje

Pomagają, chronią, dbają o bezpieczeństwo na drogach, ale też muszą dyscyplinować niektórych kierowców…

Data publikacji 22.11.2021

Część kierujących, a w szczególności Ci niestosujący się do obowiązujących przepisów i narażających tym samym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu, myślą o policjantach z drogówki wyłącznie w aspekcie obsługi wypadków, prowadzonych kontroli prędkości oraz mandatów. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach to bowiem wiele różnych zadań,nie tylko tych „bardziej przyjemnych”. Policjanci wielokrotnie służą pomocą, gdy tylko znajdują się w takiej sytuacji. Przykładem może być zdarzenie z ubiegłego tygodnia, z ul. Lotniczej, gdzie dwóch funkcjonariuszy drogówki, szybko pomogło mieszkance Wrocławia, w wymianie koła w kierowym przez nią osobowym volvo.

Dwaj policjanci z wrocławskiej drogówki, prowadzili działania związane z akcją „Trzeźwy poranek” i w pewnej chwili obok nich zatrzymała się autem kobieta, która podróżowała z małym dzieckiem. Było to na ulicy Lotniczej przed godz. 7.30, a powodem postoju mieszkanki Wrocławia w tym miejscu, było złapanie przysłowiowego „kapcia”, czyli uszkodzenie ogumienia w jednym z kół osobowego volvo.

Policjanci szybko uporali się z wymianą koła na zapasowe, ponieważ kierująca nie miała możliwości zrobienia tego samemu i właśnie policjantów poprosiła w tej kwestii o pomoc.

Po trwającej niespełna kilka minut „akcji serwisowej” przeprowadzonej w zatoczce autobusowej, kierująca wraz z córeczką mogła kontynuować swoją podróż.

Mundurowi, do których zadań należy przede wszystkim dbanie o porządek i bezpieczeństwo na drogach miasta oraz powiatu wrocławskiego pokazali, że chęć niesienia pomocy każdemu i w każdej sytuacji, to dla nich codzienność.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony