Bieżące informacje

Zastanawiasz się co robić w przyszłości, bo chciałbyś zrobić coś dla świata? Zacznij może od pomagania innym…

Data publikacji 19.11.2021

Satysfakcja z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi bywa bezcenna, a stabilne zatrudnienie i możliwość stałego rozwoju, zagwarantuje bezpieczeństwo twojej rodzinie. Niemniej, to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na start wyniesie blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych. Jeśli szukasz zmian w swoim dotychczasowym życiu i jesteś gotów na prawdziwe wyzwania, a także myślisz poważnie o swojej przyszłości, ta informacja jest właśnie dla Ciebie. Poczytaj i złóż dokumenty, a następnie zostań policjantem.

Jeszcze do niedawna zachęcaliśmy kandydatów do służby w Policji, aby z uwagi na zaistniałą szczególną sytuację, kierowali dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji — drogą pocztową. Spora część osób skorzystała z tej możliwości, co w czasie panujących ograniczeń związanych z epidemią, dało możliwość wdrożenia w ich przypadku wstępnych działań związanych z procesem rekrutacji. Będą one mogły teraz przystąpić do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Na obecnym etapie przyjęte rozwiązania umożliwiają już powrót do klasycznej formy rekrutacji. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1.

Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się tutaj:

Informacje rekrutacyjne - kliknij, aby przenieść się na stronę ze szczegółami

Zwróć uwagę na to, że służba w naszych szeregach, daje na co dzień niepowtarzalną szansę rozwoju zawodowego, a liczna oferta szkoleń resortowych, stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Niezależnie od wykształcenia, jakie obecnie posiadasz (minimum średnie), możesz wstąpić do służby i nadal kontynuować edukacje na wybranym przez siebie kierunku. Jeśli rozpocząłeś już wcześniej naukę, przełożeni dostosują twój grafik służby tak, abyś mógł ją kontynuować. Jeśli nie, zawsze możesz rozważyć rozpoczęcie nieodpłatnej edukacji i skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pamiętaj, że zostając policjantem, staniesz się członkiem ponad 100-tysięcznej formacji, której głównym celem jest pomaganie obywatelom i dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją — dużo wymagający i dający też dużo w zamian. Codzienna satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i niejednokrotnie wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy — bywa przecież bezcenna.

Być może w podjęciu odpowiedniej decyzji, pomoże Ci zamieszczony film. Zachęcamy do jego obejrzenia i rozważenia tej ważnej życiowo decyzji zawodowej, związanej ze stabilną, ciekawą pracą, która być może stanie się także pasją…

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.25 MB)

Pliki do pobrania

  • 214.23 KB
Powrót na górę strony