Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci prowadzili kolejne działania prewencyjne w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 19.11.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych zorganizowali dziś akcję profilaktyczną „TWÓJ ODBLASK — TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”. Jej celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego też policjanci rozdawali od wczesnych godzinnych porannych odblaski i rozmawiali mieszkańcami Wrocławia.

W każdą trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku przypada on na dzień 21 listopada. Czas ten jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych ich rodzinom i bliskim. Na polskich drogach każdego dnia ginie średnio 8 osób, a 100 zostaje rannych. Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji współpracując z Fundacją VOTUM oraz funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, dziś od wczesnych godzin porannych rozdawali na ulicach stolicy Dolnego Śląska odblaski. Działania te mają na celu poszerzanie społecznej świadomości na temat bezpieczeństwa, a także tego, jak ważne są elementy odblaskowe. Mają one niewątpliwie duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że po zmroku osoby ubrane w szaro-czarne ubrania są bardzo słabo lub zupełnie niewidoczne dla kierujących. Mając na sobie elementy odblaskowe, możemy być zauważeni nawet z odległości nawet ponad 100 m! To właśnie te dodatkowe metry pozwalają kierowcy skutecznie wyhamować lub też ominąć pieszego. Ogromne znaczenie mają też warunki atmosferyczne. W przypadku ulewnego deszczu, mgły czy intensywnych opadów śniegu widoczność ulega pogorszeniu.

Policjanci apelują o korzystanie z elementów odblaskowych, które w niejednym przypadku już uratowały i mogą uratować życie wielu osobom.

sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Policjanci rozdający odblaski
  • Policjanci rozdający odblaski
  • Policjanci rozdający odblaski
  • Policjanci rozdający odblaski
  • Policjanci rozdający odblaski
  • Policjanci rozdający odblaski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony