Bieżące informacje

Korzystaj z aplikacji Kwarantanna Domowa!

Data publikacji 17.11.2021

Gdy musimy odbyć kwarantannę domową, mamy też dodatkowe obowiązki. Warto korzystać wtedy z aplikacji ,,Kwarantanna domowa’’. Przeczytaj więcej w tekście poniżej i żyj bezpieczniej w dobie zagrożenia epidemicznego. Zachęcaj też inne osoby do tego, aby ograniczały kontakty do niezbędnego minimum. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, a także bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i obowiązujących przepisów.

Pamiętaj, że "Kwarantanna domowa" to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program ten umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Dowiedz się więcej i pobierz aplikację - https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Jak aktywować aplikację?

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS. Regulamin i politykę prywatności aplikacji Kwarantanna domowa znajdziesz w sekcji „Materiały” na stronie w linku powyżej.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM POLAKIEM I DBAJ O ZDROWIE WŁASNE ORAZ INNYCH MIESZKAJĄCYCH W TWOJEJ OKOLICY OSÓB!

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Powrót na górę strony
Polska Policja