Bieżące informacje

Dzielnicowi z Wrocławia, na których zawsze można liczyć

Data publikacji 16.11.2021

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu, którzy będąc blisko mieszkańców, potrafią jak nikt inny reagować na ich potrzeby związane z zapewnieniem bądź też propagowaniem szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Liczne przykłady działań realizowanych przez tych funkcjonariuszy, które wynikają wprost z potrzeb sygnalizowanych przez osoby bądź instytucje z ich rejonów służbowych, to najlepsze potwierdzenie słów, które często słyszą mundurowi: na dzielnicowego zawsze można liczyć. Doskonałym przykładem są dzielnicowi z wrocławskich Krzyków – jednej z największych dzielnic stolicy Dolnego Śląska, którzy pomimo licznych obowiązków służbowych, znaleźli czas, aby zrealizować prośbę trzech placówek oświatowych.

Wrocław to kilkusettysięczne miasto, w którym policjanci zawsze mają co robić. Kilkaset interwencji przeprowadzanych dziennie czy liczne obowiązki związane z panującą pandemią, jak choćby kontrolowanie osób przebywających na kwarantannie, to tylko część pracy, którą każdego dnia wykonują wrocławscy funkcjonariusze, a wśród nich dzielnicowi.

Jednak wśród licznych zadań do realizacji, których podczas pandemii jeszcze przybyło, policjanci zawsze starają się znaleźć czas, aby wsłuchać się w problemy i prośby mieszkańców Wrocławia, którym przecież każdego dnia starają się zapewnić bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów są dzielnicowi z wrocławskich Krzyków - młodszy aspirant Jan Jakubowski i starszy sierżant Adam Garazdowski, którzy nawet chwili nie zastanawiali się, gdy przedstawiciele trzech placówek oświatowych skontaktowali się ze nimi i poprosili o wizytę, aby funkcjonariusze przekazali uczniom oraz przedszkolakom wiedzę niezbędną do bezpiecznego korzystania z dróg.

Bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia, zwłaszcza tych najmłodszych, to priorytet w działaniach mundurowych ze stolicy Dolnego Śląska, dlatego dzielnicowi z Krzyków byli niezwykle zdeterminowani, aby wygospodarować wśród licznych obowiązków służbowych czas na odwiedziny w szkole podstawowej numer 72 i 30, a także przedszkolu numer 91. Wizyty w tych trzech placówkach oświatowych ostateczne doszły do skutku i policjanci mogli przeprowadzić prelekcje dotyczące kilku obszarów związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.

W trakcie tych spotkań funkcjonariusze poruszyli wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Młodzi uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku.

Dzieci miały również okazję usłyszeć o tym, jak zachowywać się w kontaktach z obcymi, nieznanymi osobami. Policjanci instruowali je, jak mają reagować w przypadku, gdy "obcy" próbuje nawiązać z nimi kontakt.

Ponadto dzielnicowi przypomnieli przedszkolakom i uczniom informacje dotyczące bardzo ważnego numeru - 112, który należy wybrać, gdy potrzebujemy pomocy. Funkcjonariusze wytłumaczyli, jakie informacje powinno się przekazać rozmówcy podczas takiej rozmowy. Pamiętajmy, że nawet najmłodsi mogą uratować czyjeś życie.

Podczas spotkań uczniowie zadawali policjantom wiele ważnych pytań, także tych dotyczących codziennej pracy stróżów prawa. Świadczy to dobitnie o tym, że kwestie bezpieczeństwa są istotne nawet dla najmłodszych wrocławian. Co ważne, żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi, w końcu na dzielnicowego zawsze można liczyć.

Zespół Komunikacji Społecznej

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony