Bieżące informacje

Wybił szybę w oknie autobusu, bo… był zdenerwowany

Data publikacji 02.11.2021

37-letni wrocławianin mocno zdenerwował się, dlatego postanowił uderzyć w szybę boczną autobusu. Rozsypała się ona w drobny mak, jednak sprawca tego czynu niczym się nie przejmując, poszedł dalej aleją Kochanowskiego. Wezwani na miejsce policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego na podstawie rysopisu podanego przez świadków zdarzenia, chwilę później namierzyli 37-latka w okolicy placu Grunwaldzkiego. Mężczyzna został zatrzymany. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci interweniowali na alei Kochanowskiego w związku z wybiciem szyby w autobusie miejskim. Rysopis sprawcy jaki przekazali im naoczni świadkowie zdarzenia pozwolił na namierzenie i zatrzymanie sprawcy w okolicy placu Grunwaldzkiego.

37-letni mężczyzna tłumaczył, że ze względu na silne zdenerwowanie i chęć pozbycia się negatywnych emocji, uderzył dłonią w okno autobusu. Szyba rozbiła się, a on poszedł dalej.

Interweniujący policjanci zbadali wrocławianina alkomatem, a wynik wskazał, że był on trzeźwy.

Mężczyzna został zatrzymany i przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwo uszkodzenia mienia. Za ten czyn grozić mu może do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz okazuje się, że nie warto dawać ponosić się emocjom, ponieważ dochodzi wówczas do sytuacji skutkujących problemami prawnymi.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony