Bieżące informacje

Policjanci uratowali życie kobiety

Data publikacji 03.11.2021

Wrocławscy funkcjonariusze pionu prewencji dzięki wyszkoleniu i szybkiemu działaniu pomogli kobiecie, która potrzebowała pilnej pomocy. Mieszkanka województwa dolnośląskiego podjęła bowiem dramatyczną decyzję i chciała popełnić samobójstwo. Dzięki informacji otrzymanej od osoby zgłaszającej policjanci szybko namierzyli miejsce przebywania kobiety i zatamowali obfite krwawienie, które posiadała. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc medyczna.

Kolejny raz wrocławscy mundurowi udowodnili, że ich najważniejszym zadaniem jest pomoc drugiej osobie. Do policjantów wpłynęła informacja o niebezpieczeństwie, które grozi jednej z mieszkanek województwa dolnośląskiego, przebywającej w ubiegły weekend we Wrocławiu. Z uzyskanych informacji wynikało, że kobieta może chcieć popełnić samobójstwo. Jeśli komukolwiek grozi utrata życia lub zdrowia, wówczas funkcjonariusze działają błyskawicznie. Tak też było w tym przypadku.

Mundurowi w ciągu kilku minut znaleźli się w jednym z hoteli, gdzie miała przebywać zagrożona kobieta. Policjanci szybko namierzyli też odpowiedni pokój, który otworzyła kobieta. Już w progu poinformowała funkcjonariuszy, że obficie krwawi i potrzebuje pomocy.

Policjanci natychmiast założyli opatrunki na ręce kobiety i zatamowali wypływającą z nich krew, a następnie monitorowali jej stan aż do momentu wezwanego na miejsce pogotowia ratunkowego. Gdyby nie szybka decyzja funkcjonariuszy, do momentu zjawienia się zespołu ratownictwa medycznego, mogło dojść do utraty zbyt dużej ilości krwi, a konsekwencje zdarzenia mogły być o wiele poważniejsze. Jednak odpowiednia decyzja i doświadczenie mundurowych kolejny raz przyczyniły się do uratowania ludzkiego życia.

Mieszkanka naszego województwa została przetransportowana do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc medyczna, a jej życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo. I to wszystko dzięki profesjonalizmowi funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl , gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Poniżej publikujemy listę numerów telefonów do instytucji, które pomagają osobom w kryzysie emocjonalnym i psychicznym.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony