Bieżące informacje

Akcja "Znicz 2021". Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 02.11.2021

W dniach od 29 października do 1 listopada br., na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego służbę pełniło znacznie więcej policjanci niż zwykle. Spora część z funkcjonariuszy realizowała wzmożone działania o charakterze pomocowym, szczególnie w rejonie miejscowych nekropolii. Każdego dnia mundurowi współdziałali z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, dbając o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych. Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” można stwierdzić, że obchody uroczystości Wszystkich Świętych, przebiegły bezpieczniej niż w latach ubiegłych.

Od piątku rano, a więc od momentu, gdy rozpoczęto policyjną akcję „Znicz 2021”, aż do dziś na obszarze Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego doszło ponad 100 kolizji i 13 wypadków, w których poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Miały one mieniące m.in. na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, Moście Mieszczańskim, ul. Rysiej, Parafialnej, Krasińskiego, Pełczyńskiej, Lipowej, Grabiszyńskiej, Jana III Sobieskiego, Lotniczej oraz Wilanowskiej. Na ostatniej z wymienionych ulic doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, bo zasłabł kierowca autobusu i pojazd ten uderzył w latarnię. Pasażerowie szybko ruszyli z pomocą kierowcy i przywrócili mężczyźnie czynności życiowe. 57-letni kierowca został następnie przewieziony do szpitala. Pod opiekę medyków trafiła także jedna z 20 osób podróżujących autobusem, na szczęście w stanie niezagrażającym życiu, bo z ogólnymi potłuczeniami ciała, których doznała w wyniku upadku. 

Policjanci w tym czasie zatrzymali na drogach 11 kierowców, którzy, pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Przeprowadzili ponad 1,4 tys. interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 50 osób oraz 21 osób poszukiwanych. Mundurowi działali także przy każdym z wrocławskich cmentarzy, by pomagać osobom 

Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” można stwierdzić, że  obchody uroczystości Wszystkich Świętych, przebiegły bezpieczniej niż w latach ubiegłych. 

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak 

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu 

Powrót na górę strony