Bieżące informacje

Zastanawiasz się co robić w przyszłości, bo chciałbyś zrobić coś dla świata? Zacznij może od pomagania innym…

Data publikacji 28.10.2021

Satysfakcja z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi bywa bezcenna, a stabilne zatrudnienie i możliwość stałego rozwoju, zagwarantuje bezpieczeństwo twojej rodzinie. Niemniej, to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na start wyniesie blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych. Już w styczniu 2022 roku kwoty te wzrosną o 677 zł brutto dla każdego policjanta. Jeśli szukasz zmian w swoim dotychczasowym życiu i jesteś gotów na prawdziwe wyzwania, a także myślisz poważnie o swojej przyszłości, ta informacja jest właśnie dla Ciebie. Poczytaj, obejrzyj nowy film i złóż dokumenty, a następnie zostań policjantem.

Jeszcze do niedawna zachęcaliśmy kandydatów do służby w Policji, aby z uwagi na zaistniałą szczególną sytuację epidemiczną, kierowali dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji — wyłącznie drogą pocztową. Spora część osób skorzystała z tej możliwości, co w czasie panującego zagrożenia, dało możliwość wdrożenia w ich przypadku wstępnych działań związanych z procesem rekrutacji. Będą one mogły teraz przystąpić do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego, co niewątpliwie skróci czas oczekiwania na przyjęcie.

Obecnie przyjęte rozwiązania, umożliwiają już powrót do klasycznej formy rekrutacji. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Kadr Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21. Więcej informacji przez telefon, można uzyskać pod wrocławskim numerem 47 87 129 62.

Dodatkowe informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się tutaj:

kliknij, aby przenieść się na stronę ze szczegółami

Zwróć uwagę na to, że służba w naszych szeregach, daje na co dzień niepowtarzalną szansę rozwoju zawodowego, a liczna oferta szkoleń resortowych, stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Niezależnie od wykształcenia, jakie obecnie posiadasz (minimum średnie), możesz wstąpić do służby i nadal kontynuować edukację na wybranym przez siebie kierunku.

Jeśli rozpocząłeś już wcześniej naukę, przełożeni dostosują twój grafik służby tak, abyś mógł ją kontynuować. Jeśli nie, zawsze możesz rozważyć rozpoczęcie nieodpłatnej edukacji i skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pamiętaj, że zostając policjantem, staniesz się członkiem ponad 100-tysięcznej formacji, której głównym celem jest pomaganie obywatelom i dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją — dużo wymagający i dający też dużo w zamian. Codzienna satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i niejednokrotnie wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy — bywa przecież bezcenna.

W tym miejscu należy wspomnieć o porozumieniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów zawartym we wrześniu tego roku z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgodnie z założeniami projektu, uposażenia policjantów będą rosły przez cały okres trwania Programu Modernizacji Służb Mundurowych w latach 2022-2025. Skokowy wzrost uposażeń nastąpi od dnia 1 stycznia 2022 r. w równej wysokości 677 zł brutto dla każdego policjanta. Dopełnieniem tej podwyżki będzie kroczący wzrost uposażeń wprowadzany równolegle, a związany ze restrukturyzacją grup zaszeregowania poszczególnych policjantów.

Propozycja resortu zakłada również odmrożenie i zwiększenie funduszu nagrodowego. W przyszłym roku fundusz nagród będzie większy o 2,7%, co oznacza, że kwota przypadająca na policjanta wynosić będzie 1200 zł.

Być może w podjęciu odpowiedniej decyzji, pomoże Ci zamieszczony poniżej film, który zrealizowany został właśnie dla Ciebie. Mundurowi zachęcają do jego obejrzenia i rozważenia tej ważnej życiowo decyzji zawodowej, związanej ze stabilną, ciekawą pracą, która być może stanie się także pasją…

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Film Rekrutacja.mp4

Opis filmu: Film rekrutacyjny do policji

Pobierz plik Rekrutacja.mp4 (format mp4 - rozmiar 20.25 MB)

Pliki do pobrania

  • 214.23 KB
Powrót na górę strony
Polska Policja