Bieżące informacje

Przyznał się, że zażywał amfetaminę, po czym wsiadł za kierownicę. Został zatrzymany

Data publikacji 22.10.2021

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli bardzo nerwowo zachowującego się kierującego osobowym volkswagenem. 26-letni mężczyzna wprawdzie był trzeźwy, ale przyznał się do zażywania amfetaminy przed podróżą. Funkcjonariusze znaleźli przy nim substancje odurzające, których posiadania zgodnie z polskim prawem jest zabronione. Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto za kratki.

Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podczas patrolowania ulic Szczepina, zauważyli osobowego volkswagena, którym kierował młody mężczyzna, podróżujący wraz z dwoma pasażerami. Uwagę policjantów zwróciło nienaturalne, bardzo nerwowe zachowanie kierowcy.

W trakcie kontroli policjanci przebadali 26-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00 mg/l. Jednak na tym interwencja się nie zakończyła.

Funkcjonariusze sprawdzili odzież kierującego oraz wnętrze pojazdu i ujawnili dwa zawiniątka, jedno zawierające biały proszek, a drugie susz pochodzenia roślinnego koloru zielonego.

W tej sytuacji funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że stan młodego mężczyzny może być następstwem przyjęcia przez niego jednej z odnalezionych substancji. Ich przypuszczenia były słuszne, a młody mężczyzny przyznał się, że zażywał amfetaminę co tłumaczyło również białe ślady na jego nosie.

Wobec pasażerów pojazdu policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń dlatego też mogli kontynuować podróż. Kierowca natomiast został przewieziony do Komisariatu Policji Wrocław- Stare Miasto

Ujawnionymi substancjami były amfetamina oraz marihuana w ilości prawie trzydziestu porcji handlowych.

Kierowca zakończył swoją podróż w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci kierują do wszystkich apel o nie korzystanie ze środków odurzających. Uzależnienie, które powoduje ich zażywanie, prowadzi nie tylko do poważnych problemów ze zdrowiem, ale też niejednokrotnie niesie za sobą rozpad więzi społecznych i rodzinnych. Skrajną nieodpowiedzialnością jest też wsiadanie za kierownicę po ich zażyciu.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony