Bieżące informacje

Dwóch mężczyzn zatrzymanych za włamanie do pojazdu i kradzież akumulatora

Data publikacji 22.10.2021

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica zatrzymali, ujętych wcześniej przez pokrzywdzonego, sprawców kradzieży z włamaniem do osobowej mazdy. 35-latek i jego o dwa lata starszy kompan postanowili włamać się do pojazdu japońskiego producenta i ukraść akumulator. Plan swój zrealizowali, ale w momencie oddalania się z miejsca zostali ujęci przez właściciela pojazdu i jego kolegę. Mundurowi z komisariatu przy ulicy Średzkiej zatrzymali sprawców tego czynu i osadzili w policyjnym areszcie.

Policjanci z Leśnicy otrzymali informacje o ujęciu sprawców kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszających oraz osoby odpowiedzialne za włamanie do auta. Mundurowi szybko ustali przebieg wydarzeń przy ulicy Szczecińskiej.

Właściciel pojazdu zrelacjonował, iż zauważył uszkodzenia na swoim pojeździe, a także podniesioną pokrywę komory silnika. W pobliżu auta dostrzegł oddalających się dwóch mężczyzn niosących akumulator. Po chwili wraz z obecnym na miejscu kolegom udało im się ich ująć. Jak się okazało skradziona bateria, pochodziła z pojazdu zgłaszającego. Mężczyzna powiadomił o wszystkim policjantów z pobliskiej jednostki, którzy po kilku minutach byli na miejscu i zatrzymali 35 i 37-latka odpowiedzialnych za to przestępcze działanie.

Wartość akumulatora została oszacowana na 300 złotych, ale szkody powstałe na skutek włamania już na blisko 1000. Przestępczy duet z kajdankami na rękach ruszył w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem, a zgodnie z aktualnymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. O ich przyszłości zadecyduje teraz sąd.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocław

 

Powrót na górę strony