Bieżące informacje

Ukradł żeliwną pokrywę zabezpieczającą studzienkę kanalizacyjną. Trafił prosto za kratki

Data publikacji 21.10.2021

Policjanci z Kątów Wrocławskich podejmowali czynności wobec „miłośnika” cudzej własności. Jak ustalili mundurowi 37- latek postanowił ukraść dość ciężki element infrastruktury drogowej. Łupem mężczyzny padła żeliwna pokrywa zabezpieczająca studzienkę kanalizacyjną. Skradzione mienie powróciło w pierwotne miejsce, a zatrzymany mężczyzna w towarzystwie policjantów trafił za kratki.

Łupem złodziei padają przeróżne przedmioty często takie, które można łatwo i szybko spieniężyć. Tym drugim najprawdopodobniej kierował się mieszkaniec powiatu wrocławskiego, kradnąc żeliwną pokrywę zabezpieczającą studzienkę kanalizacyjną. Na swojej przestępczej ścieżce spotkał jednak funkcjonariuszy z komisariatu przy ulicy 1-go Maja. Mężczyzna został zatrzymany, a na jego rękach wylądowały kajdanki.

Skradziony przedmiot trafił w pierwotne miejsce, a zatrzymany przez policjantów z Kątów Wrocławskich mężczyzna do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wartość przedmiotu została oszacowana na ponad 600 złotych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kradzież przedmiotu tej wartości klasyfikowana jest jako przestępstwo i opisana jest w Kodeksie karnym. Ustawodawca w tym przypadku przewidział karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. O najbliższej przyszłości mieszkańca powiatu wrocławskiego zadecyduje teraz sąd.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policja we Wrocławiu

Powrót na górę strony