Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobą, która posiadała przy sobie narkotyki

Data publikacji 20.10.2021

Wrocławscy Policjanci prawie każdego dnia zatrzymują osoby, które wbrew obowiązującym przepisom prawa posiadają przy sobie substancje zabronione. Podczas patrolowania ulic Starego Miasta ich uwagę zwrócił nerwowo zachowujący się mężczyzna. Jak się później okazało, nienaturalne zachowanie mężczyzny spowodowane było posiadanymi przy sobie narkotykami. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, a konkretniej jej 62. artykułem tego typu czyn jest w Polsce zabroniony i zagrożony karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podczas patrolowania jednej z ulic Starego Miasta zauważyli nienaturalnie zachowującego się mężczyznę.

Jak się okazało zachowanie 43-letniego mieszkańca Mazowsza, spowodowane było posiadanymi przez niego narkotykami. Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto, gdzie w trakcie dalszych czynności ustalono, iż zabezpieczone substancje to marihuana oraz amfetamina, których posiadanie jest zabronione przez polskie prawo.

W sumie przy zatrzymanym zabezpieczano łącznie ponad 70 porcji handlowych środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kilka tabletek, które przekazano do dalszych badań.

Funkcjonariusze doprowadzili go do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci ponawiają apel, aby nie korzystać ze środków odurzających. Ich zażywanie prowadzi do poważnych problemów ze zdrowiem, jest też niejednokrotnie przyczyną rozpadu więzi społecznych i rodzinnych. Nie warto przekreślać swojej przyszłości. W każdej sytuacji, w której ktoś zaproponuje nam zażycie, nawet najmniejszej ilości, substancji odurzającej stanowczo odmówmy.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony