Bieżące informacje

Nielegalna próba zdobycia kilku opakowań pasty do zębów zakończyła się spotkaniem z policjantami

Data publikacji 19.10.2021

Wrocławscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Starego Miasta w związku z kradzieżą. Sprawca, którym okazał się być 41-letni mężczyzna, zabrany z półki sklepowej towar schował w kieszeni kurtki. Poczuwał się do winy i przyjął mandat karny, który nałożyli na niego mundurowi. Jego łupem padło kilka opakowań pasty do zębów.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego każdego dnia podejmują wiele interwencji. Niektóre z nich dotyczą kradzieży na terenie sklepów, a łupem złodziei padają różnego rodzaju przedmioty. Jak się okazuje nie tylko ze sklepowych półek ginie alkohol, wyroby tytoniowe czy produkty spożywcze.

Wczoraj wieczorem na terenie Starego Miasta doszło do kradzieży 6 opakowań pasty do zębów. 41-letni wrocławianin przekroczył linię kas, chowając swoją zdobycz do kieszeni kurtki.

Mężczyzna poczuwał się do winy i w związku z popełnieniem czynu z art. 119 kodeksu wykroczeń przyjął nałożony przez mundurowych mandat.

Pomimo, że dbałość o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważna, nie jest to powodem, aby dokonywać kradzieży i wchodzić w konflikt z prawem.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony