Bieżące informacje

Dzielnicowi z Krzyków odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej przy ulicy Trwałej

Data publikacji 19.10.2021

W zeszłym tygodniu mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 72 im. Władka Zarembowicza. Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ale także te obowiązujące podczas zabawy. Policjanci przypomnieli również o ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi.

Wrocławscy policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. Tym razem odwiedzili uczniów klas I i II szkoły podstawowej przy ulicy Trwałej. Funkcjonariusze przeprowadzili 6 spotkań, w których łącznie wzięło udział 139 dzieci.

Policjanci w sposób przystępny dla młodszych słuchaczy przeprowadzili pogadanki o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Mundurowi zaprezentowali sytuacje, w których należy przechodzić przez jezdnie oraz te, w których kategorycznie jest to zabronione. Policjanci przypomnieli o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także zasady korzystania z rowerów i hulajnóg.

Policjanci przypomnieli dzieciom o kontaktach z nieznajomymi i aby nie brały żadnych rzeczy od takich osób, ani w żadnym wypadku nie oddalały się z nimi w nieznanym kierunku.

Mundurowi wspomnieli, że zawsze kiedy ma się jakiś problem, można zwrócić się do osoby w granatowym mundurze. Policjant z całą pewnością pomoże nie tylko w sytuacjach poważnych, ale także sytuacjach błahych.

Nie jest to pierwsze spotkanie z uczniami i jak zapowiedziały strony na pewno nie ostatnie.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony