Bieżące informacje

Gdy zabrakło mu alkoholu, wsiadł za kierownicę i pojechał do znajomych. Spowodował kolizję mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 19.10.2021

Wrocławscy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, która miała miejsce w tunelu pod placem Dominikańskim. Według obecnych na miejscu strażaków sprawca zdarzenia miał być nietrzeźwy. Podejrzenia były słuszne, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej, pojechali na plac Dominikański, gdzie obecni na miejscu strażacy wskazali młodego mężczyznę, kierującego osobowym oplem, który doprowadził do kolizji i może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia drogowego oraz potwierdzili przypuszczenia strażaków, gdyż badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego.

Nietrzeźwy 25-letni wrocławianin przyznał się, że spożywał w domu alkohol, a gdy mu go zabrakło, postanowił o własnych siłach, pojechać samochodem do znajomych. Nie był to jednak dobry pomysł, a wypity wcześniej alkohol znacząco wpłynął na możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Jadąc tunelem pod placem Dominikańskim, uderzył w tył osobowej skody, która następnie uderzyła w osobowe volvo.

Na całe szczęście kolizja, do której doprowadził lekkomyślny mężczyzna, zakończyła się kilkoma wgnieceniami na karoserii aut.

25-letniemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a na koniec doprowadzili i osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zwracamy się z apelem zarówno do kierujących jak i świadków tego typu nieodpowiedzialnych zachowań. Gdy nie jesteśmy pewni co do swojego stanu trzeźwości, zamówmy taksówkę. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę. Alkohol jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Piłeś, nie jedź!

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony