Bieżące informacje

Biegał po jezdni i zatrzymywał przejeżdżające pojazdy. Jeden z nich uszkodził

Data publikacji 19.10.2021

Policjanci Referatu Wywiadowczego komendy miejskiej otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na Placu Dominikańskim wbiega na jezdnię i zatrzymuje przejeżdżające auta. Po przybyciu na miejsce na funkcjonariuszy czekał zgłaszający oraz świadkowie całego zajścia. Wskazany przez nich agresor, którym okazał się być 32-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, został zatrzymany. Mężczyzna uszkodził osobową mazdę, kopiąc w jej karoserię. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego komendy miejskiej patrolując ulice Wrocławia, otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym, agresywnym mężczyźnie, który w okolicy Placu Dominikańskiego wbiega na jezdnię i zatrzymuje przejeżdżające auta.

Funkcjonariusze w chwili przyjazdu na miejsce zastali jedynie zgłaszającego oraz świadków. Mężczyzna zrelacjonował policjantom przebieg całego zdarzenia, opisał wygląd sprawcy oraz pokazał zniszczony przez agresora, lewy bok swojej osobowej mazdy.

Policjanci postanowili poszukać w najbliższej okolicy opisanego sprawcę tego przestępczego działania. Już po chwili natrafili na grupę mężczyzn, wśród których jeden odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, którym okazał się być 32-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, którego rozpoznał poszkodowany.

W trakcie całej interwencji nietrzeźwy mężczyzna, w którego organizmie badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu, był bardzo agresywny, a jego zachowanie mocno utrudniało funkcjonariuszom wykonywanie niezbędnych czynności służbowych.

Agresor został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony