Bieżące informacje

Policjantka z Wydziału Prewencji i Patrolowego ukończyła kolejny trudny górski bieg - UltraKotlinia - bieg dookoła Kotliny Jeleniogórskiej na dystansie 80 kilometrów

Data publikacji 18.10.2021

Niejednokrotnie pisaliśmy o sukcesach sportowych naszej koleżanki podkomisarz Justyny Szeglowskiej. Funkcjonariuszka, która na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji i Patrolowym komendy miejskiej, brała udział w kolejnym biegu górskim pokonując dystans 80 kilometrów. Justyna pokonała ten dystans w czasie 10 godzin 11 minut zajmując 1 miejsce w kategorii Open kobiet . Policjantka niejednokrotnie udowadniała, że bieganie jest jej wielką pasją. Pierwsze miejsce w tak wymagających zawodach, świadczy nie tylko o zamiłowaniu do biegania, ale o doskonałej kondycji naszej koleżanki.

Podkomisarz Justyna Szeglowska, która na co dzień służy w Wydziale Prewencji i Patrolowym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu – osiągnęła kolejny sportowy sukces. Słynąca z udziału w niezwykle trudnych i wymagających biegach górskich, tym razem wzięła udział w organizowanym na dystansie 80 km ultramaratonie w Sudetach Zachodnich, którego trasa wiedzie pasmami górskimi okalającymi Kotlinę Jeleniogórską.

Bieg, którego start miał miejsce w Janowicach Wielkich, a meta w Szklarskiej Porębie rozpoczął się o godz. 03:00 w nocy. Trasa biegu przebiegała w trudnych warunkach górskich, a jego uczestnicy mieli do pokonania przewyższenia, których suma na całym dystansie wyniosła prawie 3000 m.

Policjantka wygrała w klasyfikacji open kobiet uzyskując znaczną przewagę czasową nad drugą oraz trzecią z zawodniczek, które stanęły wraz z nią na podium.

Wrocławska policjantka nie odwiesza butów na kołek i już planuje udział w kolejnych zawodach. W przyszłym roku planuje wystartować w Ultramaratonie pod nazwą Sudecka Setka, biegu górskim na dystansie 100 km oraz Łemkowym UltraTrail, gdzie od startu do mety będzie miała do pokonania dystans aż 150 kilometrów. W międzyczasie, jak przekzała nam policjantka, z pewnością wystartuje w kilku innych biegach górskich, na krótszych dystansach.

Gratulujemy Justynie i życzymy dalszych sukcesów oraz zdobywania kolejnych medali, za co wszyscy trzymamy mocno kciuki.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony