Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o groźby karalne. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu

Data publikacji 13.10.2021

Wrocławscy policjanci otrzymali informacje o mężczyźnie, który prawdopodobnie niedawno opuścił zakład karny, gdzie przebywał w związku z zasądzonymi karami dot. przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Także z wpisów zamieszczanych na portalach społecznościowych wynikało, iż miał on zaczepiać napotkane osoby. Niemal równocześnie wpłynęło zgłoszenie dot. kierowania przez 32-latka gróźb karalnych. Policjanci od razu zajęli się sprawą i działając operacyjnie oraz prewencyjnie, chwilę później zatrzymali mieszkańca Wrocławia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki wpłynęło zawiadomienie, o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego gróźb karalnych kierowanych przez mieszkańca Wrocławia w stosunku do innej osoby. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tej sprawy i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Niemal równocześnie do policjantów wpłynęły także informacje na temat różnych wpisów publikowanych na portalach społecznościowych i w mediach. Dotyczyły one mężczyzny zaczepiającego napotkane osoby. Policjanci potwierdzili jego tożsamość i nawiązali z nim kontakt w celu przeprowadzania rozmowy dotyczącej jego zachowania, które zaniepokoiły mieszkańców jednego z osiedli.

W tej sprawie policjanci wszelkie decyzje podejmowali współdziałając ściśle z prokuraturą.
Przeprowadzone przez śledczych czynności, dały podstawę do zatrzymania mężczyzny i postawienia mu zarzutów. 32-letni mieszkaniec Wrocławia odpowie za kierowanie gróźb karalnych, a już teraz decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zgodnie z aktualnymi przepisami naruszone przez niego prawo zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze tą i inne tego typu sytuacje, policjanci przypominają, że w przypadku jakiejkolwiek niebezpiecznej sytuacji lub podejrzeń co do zachowań niezgodnych z prawem, należy natychmiast informować o tym odpowiednie służby, aby mogły jak najszybciej zareagować i podjąć skuteczne działania, dbając o bezpieczeństwo każdego z nas. Niestety wiele z rozpowszechnianych w sieci informacji, nie polega na prawdzie, a może tylko wzbudzać niepokój i inne niepotrzebne negatywne emocje. Natomiast informacje przekazane niezwłocznie służbom, gwarantują podjęcie szybkich i skutecznych czynności, w tym także tych procesowych.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja