Bieżące informacje

Policjant z Krzyków wziął udział w 13. PANAS Półmaratonie Ślężańskim

Data publikacji 13.10.2021

Bycie policjantem wiąże się z ciągłym utrzymywaniem jak najlepszej kondycji fizycznej. Wielokrotnie pisaliśmy już na stronie internetowej wrocławskiej komendy miejskiej o funkcjonariuszach, którzy utrzymują swoją tężyznę fizyczną na bardzo wysokim poziomie. W tym gronie jest wielu sportowców, a wśród nich sierżant sztabowy Rafał Wieliczko.

Nasz kolega na początku października wziął udział w 13. PANAS Półmaratonie Ślężańskim. Zawodnicy wystartowali z sobóckiego rynku i mieli do pokonania 21 kilometrów.

Już sam fakt ukończenia tak trudnego biegu jest powodem do dumy, gdyż przewyższenie terenu od punktu startowego do mety wynosi aż 200 m. Trasa biegu podzielona jest na kilka odcinków, a uczestnicy mają do pokonania łącznie 9,3 km podbiegów, z czego najdłuższy z nich – na Przełęcz Tąpadła, ma 2,1 km, a różnica wysokości to ok. 110 m.

Cieszymy się, że w naszych szeregach spotykamy osoby z pasją, jaką dla naszego kolegi z komisariatu na wrocławskich Krzykach jest właśnie bieganie i uczestniczenie m.in. w tego typu zawodach. Przygotowania do tak trudnych wydarzeń sportowych to tygodnie, miesiące, a nawet lata ciężkiej pracy i mnóstwa wyrzeczeń. Chcemy gorąco pogratulować pokonania tak wymagającego i trudnego dystansu!

sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony