Bieżące informacje

Jechał 132 km/h na drodze, na której można jechać maksymalnie 70 km/h [FILM]

Data publikacji 12.10.2021

Wrocławscy policjanci z grupy SPEED, w godzinach porannych sprawdzali czy kierowcy, jeżdżący po wrocławskich ulicach, stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na jednej z dróg wylotowych z miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na poruszającego się ze znaczną prędkością osobowego Forda. Przy użyciu kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie zarejestrowali jego prędkości, potwierdzając swoje przypuszczenia. 29-letni kierujący na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h pędził aż 132 km/h. Mieszkaniec Warszawy nie poczuwał się do winy, dlatego też policjanci sporządzili dokumentację celem skierowania sprawy do sądu i zatrzymali mu prawo jazdy.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy pełnili służbę na drodze wylotowej z miasta w kierunku Warszawy. Funkcjonariusze sprawdzali w tym miejscu stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili policjanci zauważyli jadącego w kierunku Mirkowa, osobowego forda, który już na pierwszy rzut oka porusza się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną.

Funkcjonariusze dokonali pomiaru dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie urządzenia wyświetlił się pomiar wynoszący 132 km/h w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 70 km/h.

29-latek nie poczuwał się do winy, dlatego policjanci odstąpili od postępowania mandatowego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Mężczyźnie mundurowi obligatoryjnie zatrzymali prawo jazdy. Teraz o jego winie lub niewinności zdecyduje sąd.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Opis filmu: Nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.19 MB)

Pliki do pobrania

  • 97.78 KB
    Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony
Polska Policja