Bieżące informacje

Znaczna ilość amfetaminy w posiadaniu wrocławianina

Data publikacji 07.10.2021

Wczoraj mundurowi z Referatu Wywiadowczego komendy miejskiej podczas patrolowania ulic Psiego Pola zwrócili uwagę na dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jak się później okazało, ich nerwowe zachowanie spowodowane było posiadanymi narkotykami. Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, posiadanie środków odurzających jest w Polsce zabronione i zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów zwrócił szczególnie przedmiot, który jeden z nich, 27-letni mężczyzna, miał przy sobie i na ich widok schował pod bieliznę. Jak się okazało owym przedmiotem było plastikowe pudełko z zawartością białego proszku, którym jak sam oświadczył, była amfetamina.

Przy towarzyszącym mu, 38-latku, funkcjonariusze nie ujawnili substancji zabronionych, w związku z czym został on zwolniony do domu.

W trakcie dalszych czynności, które mundurowi, prowadzili w Komisariacie na Psim Polu z zatrzymanym 27-latkiem, ustalono, iż podejrzaną substancją koloru białego rzeczywiście była amfetamina w ilości stanowiącej blisko 450 porcji handlowych.

Mężczyzna zakończył swój spacer w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci po raz kolejny wykazali się przysłowiowym „nosem” do tego typu spraw.

Aktualny pozostaje apel do wszystkich, aby nie korzystać ze środków odurzających, gdyż uzależnienie, które powoduje ich zażywanie, prowadzi nie tylko do poważnych problemów ze zdrowiem, ale też niejednokrotnie niesie za sobą rozpad więzi społecznych i rodzinnych.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja