Bieżące informacje

Jechał ponad 120 km/h w obszarze zabudowanym, a dodatkowo tuż przed nieoznakowanym radiowozem przejechał na czerwonym świetle

Data publikacji 07.10.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kontrolowali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości na terenie Fabrycznej. Chwilę przed godziną 18.00 dokonali pomiaru kierującego osobową Dacią, który jechał z prędkością ponad 120 km/h w miejscu, gdzie znaki ograniczają ją do 60 km/h. Jakby tego było mało, kierujący nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym.

Wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. W najgorszym razie niestosowanie się do ograniczeń prędkości może doprowadzić do kolizji, czy właśnie wypadku, a w najlepszym do spotkania z mundurowymi.

Tak jak to było na ulicy Klecińskiej przed godziną 18.00, gdzie mundurowi z drogówki zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego osobową Dacią. Policjanci, dysponując nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator dokonali pomiaru prędkości kierującego. Na wyświetlaczu urządzenia pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. 24-latek na ograniczeniu do 60 km/h pędził ponad 120 kilometrów.

Mundurowi postanowili przerwać tę niebezpieczną jazdę, ale ku ich zaskoczeniu, mężczyzna zlekceważył kolejny przepis, przejeżdżając przez skrzyżowanie, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony.

Po chwili policjanci rozmawiali z 24-latkiem, który wyznał, że zakończył pracę i spieszył się do domu. Pośpiech w tym przypadku zakończył się nałożeniem mandatów karnych w wysokości 1000 złotych i dopisaniem do indywidualnego konta 16 punktów karnych. Obligatoryjne przy przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym było zatrzymanie prawa jazdy kierującego na okres 3 miesięcy.

Policjanci mają nadzieje, że 24-latek z tej lekcji wyciągnie właściwe wnioski.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.94 MB)

Pliki do pobrania

  • 100.63 KB
    Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony
Polska Policja