Bieżące informacje

Na koncie wywiadowców z Wrocławia kolejne zatrzymanie osoby, która posiadała przy sobie narkotyki

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mają na swoim koncie wiele zatrzymań osób, przy których ujawniono substancje zabronione. W ubiegły poniedziałek podczas patrolowania ulic Grabiszynka ich uwagę zwrócił nerwowo zachowujący się kierowca dostawczego Opla. Jak się później okazało, nerwowe zachowanie mężczyzny spowodowane było posiadanymi przy sobie narkotykami. Posiadanie środków odurzających zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, a konkretniej jej 62. artykułem jest w Polsce zabronione i zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W pojeździe, wraz z 26-letnim kierującym, podróżował 38-letni pasażer. Obaj, na co dzień, mieszkają we Wrocławiu. W wyniku sprawdzenia wnętrza pojazdu policjanci ujawnili szklane opakowanie z zawartością, jak sam oświadczył kierujący, haszyszu .Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek i w trakcie dalszych czynności ustalono, iż zabezpieczona substancja to rzeczywiście haszysz, którego posiadanie jest zabronione przez polskie prawo.

Na szczęście pasażer nie miał nic na sumieniu i mógł bez przeszkód wrócić do domu. Natomiast z 26-letnim kierowcą, po zakończeniu czynności w komisariacie, policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń, ujawnili znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczano prawie 100 porcji handlowych haszyszu, 220 porcji marihuany oraz kilka tabletek extasy i listków z LSD.

Kierowca zakończył swoją podróż w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz ponawiamy apel, aby nie korzystać ze środków odurzających. Uzależnienie, które powoduje ich zażywanie, prowadzi nie tylko do poważnych problemów ze zdrowiem, ale też niejednokrotnie niesie za sobą rozpad więzi społecznych i rodzinnych. Nie warto przekreślać swojej przyszłości. Odmówmy stanowczo w każdej sytuacji, w której ktoś zaproponuje nam zażycie, nawet najmniejszej ilości, substancji odurzającej

sierżant sztabowy Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja