Bieżące informacje

Kolejny utracony pojazd został odnaleziony przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 06.10.2021

W ubiegłym tygodniu policjanci z wrocławskiej drogówki ujawnili utraconego na terenie Niemiec Mercedesa, którego wartość oszacowano na ponad milion złotych. Tym razem mundurowi, wykonując inne czynności służbowe związane m.in. z obsługą kolizji na drodze, ujawnili kolejne utracone wcześniej auto. Sprawdzenia potwierdziły, że dostawczy Ford został skradziony na terytorium Holandii. Podróżujący min 25-letni mężczyzna został zatrzymany i wyjaśniany jest teraz jego związek ze sprawą.

Bez znaczenia jest rodzaj pojazdu i jego wartość, gdyż każdy z nich ma swojego właściciela, dla którego jego utrata stwarza wiele problemów oraz nieprzyjemnych sytuacji. Często bowiem stanowi on dla niego jedyny środek transportu, a niejednokrotnie służy też bezpośrednio celom zarobkowym.

Tym razem policjanci z wrocławskiej drogówki natrafili na utracony pojazd podczas obsługi kolizji drogowej, w której jak się okazało, brał on udział. Mundurowi do obsługi tego zdarzenia zostali skierowani przez oficera dyżurnego i wykonując rutynowe czynności, sprawdzili holenderskie tablice rejestracyjne oraz numer VIN dostawczego Forda. Szybko ustalili w policyjnych bazach informatycznych, że został on skradziony na ternie Holandii.

Auto zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym do dalszych czynności procesowych, po których zakończeniu zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi. Natomiast jego użytkownika zatrzymano i osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Prowadzone będą teraz z jego udziałem czynności wyjaśniające, które mają na celu ustalenie m.in. jak mieszkaniec powiatu wrocławskiego, wszedł w posiadanie tego auta.

Ostatecznie jednak o dalszym losie 25-latka zadecyduje sąd.

Przypominajmy, że w świetle obowiązujących przepisów kradzież z włamaniem pojazdu, zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a za czyn określony w prawie jako paserstwo, sprawcy grozić może kara do 5 lat więzienia, czyli tyka, jaką ustawodawca przewidział za kradzież mienia.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja