Bieżące informacje

Policjantka z Wrocławia z kolejnym medalem

Data publikacji 06.10.2021

To już kolejny weekend z rzędu, kiedy funkcjonariuszka Wydziału Prewencji z wrocławskiej „Fabryki”, zdobywa medal w ogólnopolskich zawodach sportowych. Sierżant Martyna Ciaskowska służąca na co dzień w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna, stanęła na najniższym stopniu podium w TAGA Copa Poland International Tournament BJJ GI & NO GI. Mundurowa z dolnośląskiej stolicy czuje pewien niedosyt, bo do finału zabrakło niewiele zarówno sił, jak i szczęścia. Już za dwa tygodnie kolejny start i kolejna szansa na zwycięstwo!

To nie był łatwy start dla zawodniczki z Wrocławia. Funkcjonariuszka miała już za sobą kilka zawodów, które odbywają się co weekend już od paru tygodni. Tygodni, które nie są wypełnione nie tylko odpoczynkiem i treningami, a niełatwą pracą w referacie patrolowo-interwencyjnym. Jednak policjantka kolejny raz pokazała serce do walki i doszła do półfinału TAGA Copa Poland International Tournament BJJ GI & NO GI.

W poprzednim tygodniu, kiedy pisaliśmy o srebrnym medalu w XI Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu i wspominaliśmy, że praktycznie każdy start związany jest z odpowiednią wagą zgodnie z klasyfikacją. Tak też było w ubiegły weekend, kiedy sierżant Martyna Ciaskowska znów musiała osiągnąć docelową wagę. Niestety, zabrakło zaledwie kilkuset gramów, co automatycznie wiązało się ze startem z trudniejszymi rywalkami w kategorii do 58 kg w grupie Elita, czyli purpurowe, brązowe i czarne pasy.

Zmęczenie poprzednimi startami od samego początku dawało o sobie znać, jednak dzięki uporowi i swoim umiejętnościom wrocławska policjantka dotarła do półfinału, gdzie stoczyła walkę z inną funkcjonariuszką. Niestety zabrakło sił do zwycięstwa i zawodniczka z Wrocławia przegrała na punkty. Mimo pochwał ze strony trenera i całego narożnika mundurowa z dolnośląskiej stolicy czuje mały niedosyt. Podkreśla, że również brakło trochę szczęścia, aby dojść do finału imprezy.

Jednak już za dwa tygodnie najważniejsze zawody w tym roku, czyli Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu w GI, do których przygotowuje się sierżant Martyna Ciaskowska. Podkreśla, że kilkunastodniowa przerwa nie będzie jedynie odpoczynkiem, ponieważ weekend bez zawodów wypełnia… nauką i studiami!

Policjantce z „Fabryki” nie tylko gratulujemy brązowego medalu w TAGA Copa Poland International Tournament BJJ GI & NO GI, ale też niesamowitej samodyscypliny i ogromnej energii, która umożliwia jej pogodzenie trudnej pracy w mundurze z ciężkimi treningami, startami w zawodach i studiami. I oczywiście życzymy powodzenia na najbliższych Mistrzostwach!

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 • Zdjęcia przedstawiają policjantkę podczas zawodów
 • Zdjęcia przedstawiają policjantkę podczas zawodów
  fot. Marek Surdyk/organizator
 • Zdjęcia przedstawiają policjantkę podczas zawodów
  fot. Marek Surdyk/organizator
 • Zdjęcia przedstawiają policjantkę podczas zawodów
  fot. Marek Surdyk/organizator
 • Zdjęcia przedstawiają policjantkę podczas zawodów
Powrót na górę strony
Polska Policja