Bieżące informacje

Uszkodził okno w salonie sukien ślubnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 06.10.2021

34-latek, który zniszczył futrynę oraz szybę w oknie jednego z salonów sukien ślubnych, został zatrzymany przez policjantów z komisariatu przy ulicy Rydygiera. Mężczyzna był widziany przez świadków, którzy przekazali interweniującym mundurowym jego dokładny rysopis. Funkcjonariusze chwilę później namierzyli i zatrzymali sprawcę w okolicy ulicy Pomorskiej, nieopodal miejsca zdarzenia. Za swój czyn może trafić nawet na 5 lat za więzienne kraty.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie w miniony weekend otrzymali przed godziną 10.00 informację o zniszczeniu okna w jednym z salonów sukien ślubnych. Kiedy dojechali na miejsce wezwania, okazało się, że została uszkodzona szyba w witrynie okiennej oraz futryna. Świadkowie tego zdarzenia dokładnie opisali wygląd sprawcy, który tuż po dokonaniu czynu oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nie odszedł jednak zbyt daleko i nieopodal ulicy Pomorskiej został namierzony i natychmiast zatrzymany przez mundurowych. Okazał się nim być 34-letni wrocławianin, przy którym policjanci ujawnili betonowy przedmiot, a dokładniej - była to podstawa tymczasowego znaku drogowego, za pomocą której zniszczył okno.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,1 promila alkoholu.

Wrocławianin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa jakim jest uszkodzenie mienia. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Zgodnie z prawem, grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja