Bieżące informacje

Zatrzymany wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 24.09.2021

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 34-letniego obywatela Gruzji, który był sprawcą niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło kilkanaście dni temu w rejonie ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Mężczyzna wyjechał aż do Szczecina i tam ukrywał się przed stróżami prawa, którzy poszukiwali go w związku z kilkoma przestępstwami, o które jest podejrzany. 34-latek już usłyszał zarzuty i zgodnie z decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Wczoraj pisaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny od kilkunastu dni poszukiwanego przez wrocławskich funkcjonariuszy. 34-letni obywatel Gruzji ukrywał się na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych w Szczecinie. Dzięki pracy policjantów pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki doszło do zatrzymania podejrzanego o popełnienie kilku przestępstw mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze otrzymali także wsparcie ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Już wczoraj zatrzymany mężczyzna został przetransportowany do Wrocławia, gdzie były z nim prowadzone czynności procesowe. Dziś został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia kilku przestępstw m.in. dokonania kradzieży, narażenia innych na utratę życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.

Sąd opierając się na materiałach dowodowych zebranych przez wrocławskich policjantów podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obywatelowi Gruzji może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. O tym, jaką karę otrzyma, decydować będzie sąd.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Film Zatrzymany wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty

Pobierz plik Zatrzymany wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty (format mp4 - rozmiar 33.37 MB)

Powrót na górę strony