Bieżące informacje

Krzyccy policjanci nie zwalniają tempa! W 3 dni odwiedzili 4 szkoły i przedszkola

Data publikacji 23.09.2021

Profilaktycy z Wrocławia prawie codziennie prowadzą zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta. Wszystko po to, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa oraz zapoznać z pracą policjantów. Funkcjonariusze ze Ślężnej tylko w ciągu ostatnich 3 dni odwiedzili maluchy z aż 4 placówek. Wszędzie czekały na nich uśmiechy i arcyciekawe pytania!

Prawie 200 dzieci uczestniczyło w kilku spotkaniach prowadzonych przez policjantów służących na co dzień w Komisariacie Policji Wrocław-Krzyki. Mundurowi ze Ślężnej nie zwalniają tempa i na początku września chcą przeszkolić jak najwięcej dzieci i opowiedzieć im, co trzeba zrobić, aby być bezpiecznym w mieście.

Listę prelekcji otworzyła wizyta w Szkole Podstawowej nr 30 przy ul. Zaporoskiej. Tam też funkcjonariusze rozpoczęli zajęcia od przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Przekazali wiedzę dotyczącą przechodzenia przez przejścia dla pieszych oraz o tym, w jaki sposób poruszać się na różnego rodzaju urządzeniach, takich jak rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi czy rowery. Poprosili także wszystkich uczestników, aby przypomnieli swoim dziadkom i babciom, że cały czas grasują oszuści, którzy próbują zdobyć ich pieniądze podając się za członków rodziny lub funkcjonariuszy różnych służb.

Podobne tematy były też poruszone kolejnego dnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Januszowickiej. Tam także mundurowi wprowadzili maluchy w zasady ruchu drogowego oraz sposoby uniknięcia nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji. Przypomnieli, aby nie nawiązywać kontaktów z nieznajomymi zarówno bezpośrednio, jak i podczas korzystania z internetu.

Ten dzień należał do bardzo intensywnych, bowiem po tym spotkaniu policjanci ruszyli do Integracyjnego Punktu Przedszkolnego „Puchatkowa załoga” na nieodległej ul. Jaworowej. Tam już czekało na nich blisko 40 podopiecznych, którzy mieli mnóstwo pytań związanych z pracą Policji. Mundurowi oczywiście nie tylko zaspokajali ciekawość maluchów, ale tu także opowiedzieli w jaki sposób zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię, czy pokonywania drogi z domu do przedszkola. Nie zabrakło zasad bezpiecznej zabawy na rowerze, czy hulajnodze lub placu zabaw.

Poważniejsze tematy poruszone zostały następnego dnia, w szkole Podstawowej nr 30. Tam bowiem funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję dla starszych uczniów, podczas której wspomnieli m.in. o odpowiedzialności prawnej nieletnich, substancjach odurzających czy cyberprzemocy. Zwłaszcza to ostatnie zagadnienie jest niezwykle ważne, ponieważ nasze życie w dobie pandemii bardzo mocno przeniosło się do sieci, gdzie zagrożenia czyhają na przedstawicieli każdej grupy wiekowej, z młodzieżą włącznie.

Starszy sierżant Justyna Zbrożek-Dudek, młodszy aspirant Bartosz Mrówka oraz młodszy aspirant Jan Jakubowski, którzy odwiedzali dzieci i młodzież podkreślają, że wszędzie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem i w najbliższym czasie odwiedzą kolejne placówki, aby porozmawiać o tak ważnym dla każdego z nas bezpieczeństwie.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

źródło: Komisariat Policji Wrocław-Krzyki

Powrót na górę strony
Polska Policja