Bieżące informacje

Informacje związane z interwencją policjantów przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu

Data publikacji 05.09.2021

Wrocławscy policjanci po otrzymaniu informacji o miejscu przebywania osób podejrzewanych o dokonanie kradzieży, natychmiast pojechali na ulicę Zwycięską, gdzie zatrzymali dwie osoby. Natomiast kolejny z podejrzewanych o kradzież mienia mężczyzn, na widok mundurowych, podjął ucieczkę samochodem. Ponieważ nie reagował na wezwania do zatrzymania i z impetem ruszył z terenu parkingu, policjanci oddali w sposób bezpieczny jeden strzał z broni służbowej w oponę, celem zatrzymania pojazdu. Osoba ta oddaliła się z miejsca i jest poszukiwana przez funkcjonariuszy...

Dzisiaj około godziny 14.00, wrocławscy policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który na ulicy Zwycięskiej rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież.

Natomiast kolejny z domniemanych sprawców, na widok policjantów podjął próbę ucieczki samochodem. Nie reagował na wielokrotnie wydawane przez mundurpwych wyraźne sygnały do zatrzymania i w pewnym momencie, ruszył gwałtownie z parkingu, na którym się znajdował. Policjanci oddali w sposób bezpieczny jeden strzał z broni służbowej w oponę, celem zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna ten oddalił się i jest w chwili obecnej poszukiwany przez funkcjonariuszy. Równolegle na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności procesowe w związku z zaistniałą sytuacją. Mają one na celu między innymi zebranie materiałów, które pomogą w odtworzeniu przebiegu tego zdarzenia.

Spośród osób biorących w nim bezpośredni udział, ani też naocznych świadków, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. 

Dwie zatrzymane osoby zostały umieszczone w policyjnym areszcie. Będą wobec nich prowadzone czynności dotyczące sprawy kradzieży oraz dzisiejszych wydarzeń.

Po zakończeniu wszystkich czynności przez funkcjonariuszy, będziemy przekazywać więcej informacji w tej sprawie.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony