Bieżące informacje

4 września kolejne policyjne działania profilaktyczno-prewencyjne pod nazwą „Kręci nas bezpieczeństwo”

Data publikacji 01.09.2021

W sobotę 4 września w godzinach 12.00-16.00 przy centrum handlowym Wroclavia wrocławscy policjanci przeprowadzą działania profilaktyczno-prewencyjne pod nazwą „Kręci nas bezpieczeństwo”. Podczas akcji będą poruszane tematy bezpiecznej drogi do szkoły, czy też podróży pociągiem, lub komunikacją miejską. Policjanci przedstawią zasady pierwszej pomocy, a chętni będą mogli oznakować swój rower.

W ramach współpracy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego wraz z mundurowymi z Komisariatu Kolejowego oraz Komisariatu Wodnego przeprowadzą w sobotę 4 września przed galerią handlową Wroclavia działania profilaktyczno-prewencyjne pod nazwą „Kręci nas bezpieczeństwo”.

Policjanci na miejscu stworzą dwie strefy ROWER i BEZPIECZEŃSTWO. W pierwszej z nich wszyscy chętni będą mogli dokonać znakowania swoich rowerów w ramach akcji „Twój rower-Twoja własność”. Funkcjonariusze znakujący jednoślady umieszczą w widocznym miejscu na ramie roweru policyjną naklejkę identyfikacyjną. Zawiera ona unikalny kod, pod którym rower zostaje zarejestrowany. Policjanci spiszą ponadto cechy pojazdu, które są użyteczne w przypadku jego ewentualnego poszukiwania, czyli numer ramy, typ, kolor, opis sprzętu oraz inne cechy szczególne.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci serdecznie zapraszają do udziału w tego typu przedsięwzięciach i przypominają, że rowery możemy oznakować w każdym wrocławskim komisariacie policji, a także w komisariatach powiatu wrocławskiego.

W linku poniżej znajdują się dane kontaktowe do policjantów znakujących rowery w poszczególnych jednostkach Policji.

Lista koordynatorów programu

W załączniku poniżej do pobrania zgłoszenie przystąpienia do policyjnego programu prewencyjnego „Twój rower-Twoja własność”

Między wyznaczonymi strefami będzie się przechadzała policyjna maskota Komisarz Lew-przyjaciel wszystkich dzieci!


W strefie BEZPIECZEŃSTWA będą poruszane tematy bezpiecznej drogi do szkoły. Policjanci wyjaśnią zasady przechodzenia przez pasy m.in. w kontekście „zakazu używania telefonu”.

Kolejnym punktem będzie tematyka podróży pociągami, czy środkami komunikacji publicznej, gdzie policjanci omówią bezpieczną odległość od torów oraz wskażą miejsca wyznaczone do przechodzenia przez tory i drogę.

Mundurowi przedstawią także zasady pierwszej pomocy w przypadku zaistnienia wypadku, zasłabnięcia osoby, zachłyśnięcia się wodą czy utraty przytomności z wykorzystaniem AED.

Wrocławscy policjanci serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w opisanych działaniach. Widzimy się 4 września o godzinie 12.00 przed galerią handlową Wroclavia!


sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Pliki do pobrania

  • 968.69 KB
    Zgłoszenie przystąpienia do policyjnego programu prewencyjnego Twój rower- Twoja własność
Powrót na górę strony
Polska Policja