Kilkaset porcji handlowych narkotyków i leków psychotropowych ujawnili wrocławscy policjanci. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych
Zatrzymaniem dwóch mężczyzn w wieku 40 oraz 31 lat zakończyły się czynności, które podjęli policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Po otrzymaniu informacji, że dwaj mieszkańcy Śródmieścia mogą być w posiadaniu substancji prawnie zabronionych pojechali się pod wskazany adres. W mieszkaniu, które wspólnie użytkują mężczyźni funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 porcji handlowych narkotyków oraz leków psychotropowych. Wrocławianie zostali zatrzymani, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Kryminalni z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową wrocławskiej komendy miejskiej mają kolejny sukces na swoim koncie. W toku prowadzonych czynności policjanci dotarli do informacji, że mężczyźni mogą posiadać przy sobie narkotyki i inne środki odurzające.
Funkcjonariusze udali się w okolice miejsca zamieszkania mężczyzn, które znajduje się na terenie Śródmieścia. Jeden z nich w tym momencie wychodził z bramy i szedł do zaparkowanego w podwórzu osobowego Renault. Drugi został namierzony w pobliskim parku. Po podjęciu czynności wobec 40-latka oraz jego o 9 lat młodszego kolegi, policjanci poszli z nimi do mieszkania, które wspólnie użytkowali.
W trakcie przeszukania kryminalni ujawnili ponad 600 porcji handlowych narkotyków w różnej postaci – substancji w proszku oraz tabletek. Były to m.in. heroina, amfetamina, metamfetamina czy ecstasy. Ponadto mężczyźni posiadali w mieszkaniu leki psychotropowe w łącznej ilości niemal 200 tabletek, a także wagę elektroniczną, telefony komórkowe, noże, kastet, kilka kart bankomatowych oraz notesy z zapiskami, które mogą świadczyć o rozliczeniach narkotykowych.
40-latek wraz z 31-latkiem oświadczyli, że wszystkie zabezpieczone przedmioty należą do nich. Mężczyźni zostali przez policjantów zatrzymani i umieszczeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.
Przypominamy, że posiadanie substancji prawnie zabronionych jest przestępstwem, za które można usłyszeć sądowy wyrok nawet 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku osób, które zajmują się nielegalną sprzedażą tego typu substancji, kara ta jest zdecydowanie wyższa, bo aż do 10 lat pozbawienia wolności.
sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu