Bieżące informacje

Za nami kolejna akcja „Prędkość”

Data publikacji 24.06.2021

Wrocławscy funkcjonariusze realizowali wczoraj działania pod kryptonimem „Prędkość”. Mundurowych w białych czapkach można było spotkać na wszystkich, zarówno tych głównych, jak i mniej uczęszczanych ulicach miasta i powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze z drogówki eliminowali z ruchu piratów drogowych wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory. Nakładali także mandaty na tych kierowców, którzy nagminnie łamali przepisy, narażając innych na niebezpieczeństwo. Policjanci skontrolowali ponad 300 kierowców, z czego blisko 190 niestety nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości, a aż 8 z nich na najbliższe miesiące pożegnało się ze swoim prawem jazdy.

Osoby, które nie przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, muszą liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Tymi, którzy stoją na straży prawa są funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Dbają oni o bezpieczeństwo nie tylko na terenie dolnośląskiej stolicy, ale również w gminach ościennych. Nie ma co ukrywać, że mieli wczoraj sporo pracy. A to wszystko przez osoby lekceważące przepisy oraz własne życie i zdrowie.

Wczoraj, tj. 23.06.2021 r. mundurowi w charakterystycznych białych czapkach brali udział w akcji „Prędkość”. Tylko podczas tego jednego dnia skontrolowali ponad 300 kierowców poruszających się po wrocławskich drogach. Niestety, ale blisko 190 z nich nie przestrzegało obowiązujących ograniczeń prędkości. 8 z nich zachowało się skrajnie nieodpowiedzialnie, jadąc ponad 50 km/godz. więcej niż pozwalały na to znaki. Na najbliższe miesiące pożegnają się ze swoim prawem jazdy.

Funkcjonariusze podczas działań wystawili ponad 230 mandatów oraz skierowali 10 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymali także ponad 20 dowodów rejestracyjnych kontrolowanych pojazdów.

Przypominamy, że zarówno dziś, jak też jutro i w każdym następnym dniu, na ulice dolnośląskiej stolicy oraz powiatu wrocławskiego będą wyjeżdżały patrole Wydziału Ruchu Drogowego oraz innych komórek Komendy Miejskiej Policji, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców aglomeracji wrocławskiej. Dlatego po raz kolejny przestrzegamy przed niestosowaniem się do obowiązujących przepisów. Łamiąc je możemy zaszkodzić sobie oraz innym. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa oraz pozostałych użytkowników dróg, nie ignorujmy znaków i sygnałów drogowych, a zwłaszcza obowiązujących ograniczeń prędkości.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Nagranie audio KMP Wrocław - Akcja Prędkość

Opis nagrania: KMP Wrocław - Akcja Prędkość

Pobierz plik KMP Wrocław - Akcja Prędkość (format mp3 - rozmiar 752.87 KB)

Powrót na górę strony