Bieżące informacje

Nerwowo wyszedł ze sklepu i odjechał skuterem. Kiedy policjanci zatrzymali go do kontroli okazało się, że jest w stanie po użyciu alkoholu i posiada narkotyki

Data publikacji 24.06.2021

Wrocławscy wywiadowcy zauważyli 28-latka wychodzącego ze sklepu. Mężczyzna bardzo szybko odjechał, więc ruszyli za nim. Kiedy zatrzymali go do kontroli oprócz woni alkoholu wyczuli jego zdenerwowanie. Takie zachowanie wskazywało, że ma coś na sumieniu. Policjanci ujawnili przy nim ponad 20 porcji narkotyków. Teraz odpowie przed sądem.

28-letni mężczyzna wyszedł ze sklepu monopolowego na wrocławskim Grabiszynku, po czym podszedł do swojego skutera i bardzo dynamicznie odjechał przed siebie. Nie wiedział, że był w tamtym momencie w zasięgu wzroku wywiadowców, którzy od razu pojechali za nim.

Kierujący skuterem został zatrzymany do kontroli, podczas której zachowywał się dość nerwowo, co zainteresowało policjantów. Przyczyną takiego zachowania były posiadane przez niego narkotyki a konkretniej ponad 20 porcji amfetaminy. Ponadto mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu – policyjny alkomat wykazał, że ma on prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Wrocławianin został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Oprócz popełnionego przestępstwa, stracił dowód rejestracyjny od swojego skutera, gdyż nie wykonał badań technicznych we wskazanym terminie. Policjanci sporządzili także stosowne zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ze względu na brak wykupionej polisy OC tego pojazdu.

Teraz 28-latek stanie przed sądem, a grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Nagranie audio KMP_Wroclaw-ponad_20_porcji_amfetaminy.m4a

Pobierz plik KMP_Wroclaw-ponad_20_porcji_amfetaminy.m4a (format mp3 - rozmiar 1.06 MB)

Powrót na górę strony