Bieżące informacje

Kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą. Planując podróż, znajdźmy czas i miejsce na chwilę odpoczynku

Data publikacji 23.06.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali na autostradzie A4, kiedy kierujący samochodem ciężarowym zasnął za kierownicą i zjechał na pobocze. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem niezagrażającym życiu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i planowanie przerw podczas jazdy.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem na 143 kilometrze autostrady A4. Mężczyzna jadący w stronę Zgorzelca samochodem ciężarowym marki Volvo, zasnął za kierownicą i zjechał na pobocze drogi. Został on zabrany do jednego z wrocławskich szpitali ze względu na niezagrażające życiu urazy. Mężczyzna był trzeźwy.

Przypominamy, że przed każdą podróżą należy wypocząć. Zawsze dokładnie zaplanujmy trasę, a przede wszystkim znajdźmy czas i miejsce na przerwy w trakcie jazdy. Są one niezbędne szczególnie w przypadku kiedy mamy do pokonania duży dystans.

Nawet kilka minut postoju, podczas którego wysiądziemy z pojazdu i zaczerpniemy świeżego powietrza może okazać się zbawienne i uchroni nas od ewentualnego zdarzenia drogowego, które może się przytrafić w przypadku zasłabnięcia lub zaśnięcia za kierownicą.

Apelujemy, aby rozpoczynając podróż kierować się rozsądkiem oraz troską o zdrowie i życie innych uczestników ruchu.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Nagranie audio KMP_Wroclaw_-_zdarzenie_A4_143_km.m4a

Pobierz plik KMP_Wroclaw_-_zdarzenie_A4_143_km.m4a (format mp3 - rozmiar 961.58 KB)

Powrót na górę strony