Bieżące informacje

Niebezpieczne zdarzenie na ulicy Kwidzyńskiej

Data publikacji 10.06.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego do obsługi zdarzenia drogowego na ulicę Kwidzyńską. W kolizji brał udział kierujący motocyklem marki Honda oraz kierujący BMW. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 41-letni kierujący jednośladem podczas wyprzedzania nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Mundurowi z drogówki na ulicy Kwidzyńskiej obsługiwali zdarzenie drogowego z udziałem kierującego motocyklem i osobowym BMW. Policjanci ustalili, że 41-letni kierujący jednośladem nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i nie zapanował nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka kierującym osobowym BMW.

Na szczęście sprawcy zdarzenia nic się nie stało, jak niestety niejednokrotnie bywa w przypadku zdarzeń z udziałem motocyklistów. W tym przypadku straty to te jedynie powstałe na pojazdach.

Kierujący motocyklem będzie musiał liczyć się z mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

Policjanci apelują o rozwagę podczas przemieszczania się po drogach, abyśmy wszyscy bezpiecznie zawsze docierali do celu.

starszy sierżant Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja