Bieżące informacje

Seniorze! Korzystasz z usług ZUS? Wrocławska Policja zachęca do włączenia się do kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Data publikacji 10.06.2021

Bezpieczeństwo naszych środków finansowych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, a zagrożeń jest bardzo wiele. Policja zachęca do zapoznania się z kampanią ZUS. Wszystko po to, aby nie dać się oszustom i nie stracić tak ważnych i potrzebnych środków finansowych!

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak są osoby, które w dalszym ciągu decydują się, aby wypłaty emerytury czy renty otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym, jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” pracownicy ZUS chcą upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce, aby ich klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowaliby swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Mogliby wówczas pobierać na konto swoje świadczenia i błyskawicznie opłacać rachunki oraz robić zakupy on-line. Wychodząc do sklepu, czy apteki używaliby wygodnej karty płatniczej. Warto przypomnieć, że rachunek bankowy jest bezpieczny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku pozwala na swobodny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Klienci dowiedzą się m.in:

  • jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
  • jak założyć konto bankowe,
  • jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS,
  • o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z konta bankowego przez internet.

Informacje te zapewnią seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez internetu. Umiejętność korzystania z sieci, bankowości elektronicznej i usług online, ułatwia załatwianie codziennych spraw. Przez internet można zrealizować sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Zespół Komunikacji Społecznej

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja