Bieżące informacje

Przekraczasz prędkość? Narażasz innych na utratę życia i zdrowia, a siebie także środków finansowych oraz prawa jazdy

Data publikacji 09.06.2021

Niestosowanie się do ograniczeń prędkości niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim może grozić utratą panowania nad kierowanym pojazdem, a co za tym idzie, doprowadzeniem do zdarzenia drogowego. Wówczas może zostać uszkodzony pojazd, ale także narażone będzie nasze życie i zdrowie oraz innych osób. Przekraczanie prędkości wiązać się może z niemałym mandatem i w niektórych przypadkach nawet utratą prawa jazdy. Tylko jeden patrol Wydziału Ruchu Drogowego podczas dzisiejszej służby wystawił ich blisko 30…

Wielu kierowców cały czas ignoruje przepisy drogowe i nie zwraca uwagi na znaki postawione przy jezdni znaki. Może to nieść za sobą przykre konsekwencje. O nich właśnie przekonało się dziś kilkudziesięciu kierowców, którzy postanowili zignorować obowiązujące na popularnej trasie ograniczenia prędkości.

Tam właśnie swoją służbę pełnił doświadczony patrol wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przy pomocy ręcznego miernika prędkości sprawdzali przestrzeganie przez kierowców obowiązujących w północnych rejonach miastach ograniczeń. Niestety, ale bardzo dużo kierujących pojazdami tego dnia miało okazję na rozmowę z wrocławskimi policjantami.

Mundurowi z drogówki podczas kilkugodzinnej służby przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli drogowych. Ich powodem w większości było niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze sprawdzali także m.in. stan techniczny pojazdów oraz kierujących pojazdami pod kątem posiadanych przez nich uprawnień.

Policjanci w oparciu o obowiązujące przepisy stosowali postępowanie mandatowe wobec osób nieprzestrzegających prawa. Nałożyli łącznie ponad 30 mandatów za popełnione wykroczenia. Najwięcej, bo 29 z nich, dotyczyło przekroczenia prędkości. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wysokość mandatów może sięgać nawet 500 złotych, jeśli kierujący w sposób rażący naruszy ograniczenie prędkości.

Mundurowi zatrzymali także 3 prawa jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/godz. w terenie zabudowanym. Dodatkowo 4 kierowców pożegnało się ze swoimi dowodami rejestracyjnymi.

Przypominamy, że zarówno dziś, jak i też jutro oraz w każdym następnym dniu, na ulice miasta oraz powiatu wrocławskiego, wyjeżdżać będą patrole Wydziału Ruchu Drogowego oraz innych komórek Komendy Miejskiej Policji, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszej aglomeracji. Dlatego tez po raz kolejny przestrzegamy przed niestosowaniem się do obowiązujących przepisów, bo łamiąc je możemy zaszkodzić sobie oraz innym. Dbając o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych użytkowników dróg, bezwzględnie nie ignorujmy znaków i sygnałów drogowych.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja