Bieżące informacje

22-letni wrocławianin został złapany na gorącym uczynku. Na oczach policjantów sprzedawał narkotyki...

Data publikacji 09.06.2021

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie zatrzymali 22-latka podejrzewanego o handel narkotykami. Wpadł, bo funkcjonariusze zobaczyli, jak sprzedaje narkotyki innemu mężczyźnie. Został on ujęty w chwili, kiedy wysiadał z auta — jak się później okazało swojego „stałego klienta”. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin patrolując pobliski Parku Staszica, zauważyli znanego im już 22-latka, który w podejrzany sposób nerwowo rozglądał się dookoła, a następnie schował się za drzewo. W bardzo wyraźny sposób sprawiał on wrażenie osoby czekającej na kogoś.

Po chwili podjechał samochód osobowy marki Citroen, do którego natychmiast wsiadł ten 22-latek. Czujni policjanci zauważyli, jak przekazuje on kierowcy auta woreczek, który od razu został przez niego schowany.

Mężczyźni zostali chwilę później zatrzymani, a przy 21-letnim kierowcy Citroena, ujawniono woreczek foliowy, który otrzymał od 22-latka. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nie pierwszy raz Ci właśnie wrocławianie, wymienili się substancjami zabronionymi. Tym razem, jak wykazał tester, było to kilka porcji marihuany.

Każdy z nich odpowie teraz przed sądem z naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Przypomnijmy, że za posiadanie substancji zabronionych, może zostać orzeczona kara w postaci nawet 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku udzielenia innej osobie tego środka odurzającego i to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, można trafić za więzienne kraty na okres nawet do 10 lat.

sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja