Bieżące informacje

Niespodzianka od policjantów z Wrocławia! Odwiedzili dzieci z Przylądka Nadziei, sprawiając im mnóstwo radości!

Data publikacji 01.05.2021

Na podopiecznych Przylądka Nadziei, czyli Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, czekała dziś niesamowita niespodzianka! Odwiedzili ich bowiem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, których wsparli mundurowi z Oddziału Prewencji, Żandarmerii Wojskowej, a przede wszystkim roztańczeni Komisarze Lwy, którzy przygotowali radosną choreografię, aby na dziecięcych twarzach pojawiły się uśmiechy!

Choć majówka nie przywitała nas słońcem, tylko rzęsistym deszczem i wydawałoby się, że cały dzień będzie smutny, to jednak dzięki policjantom z Wrocławia, udało się sprawić, że sobota stała się dniem radości i zabawy. Wszystko dlatego, że właśnie dziś z samego rana odwiedzili Przylądek Nadziei, aby umilić czas jego małym pacjentom z chorobami onkologicznymi.

Ta specjalistyczna placówka medyczna powstała z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej postanowili trochę uprzyjemnić maluchom ich pobyt w szpitalu, w którym powoli dochodzą do zdrowia. Przygotowali im mnóstwo niespodzianek! Z samego rana podjechali pod Przylądek Nadziei wyposażeni w sprzęt taki jak policyjne motocykle, radiowozy i inne pojazdy specjalne. Jednak największą atrakcją był niezaprzeczalnie występ Komisarza Lwa, maskotki wrocławskiej Policji i to nie jednego, ale aż czterech!

Komisarze przygotowali specjalny układ choreograficzny, który ćwiczyli w tajemnicy od kilku dni. Zaprezentowali swój taniec z każdej strony budynku szpitala, aby każde z dzieci mogło bawić się razem z nimi! To jednak nie było wszystko, bowiem oprócz lwów, były też inne zwierzęta!

Policyjni przewodnicy psów zaprezentowali umiejętności swoich czworonożnych współpatrolowców. Owczarek Baf oraz jego koleżanka Nuka pokazali jak dobrze słuchają komend i jak umieją współpracować ze swoimi opiekunami, z którymi razem odszukują zaginione i potrzebujące pomocy osoby.

Pokaz oraz taniec spotkały się z niesamowitym entuzjazmem ze strony podopiecznych Przylądka Nadziei. Dzieci bawiły się razem z policjantami, klaszcząc i tańcząc w rytm wesołej muzyki. Ze względów bezpieczeństwa nie mogły „przybić piątki” bezpośrednio z funkcjonariuszami, jednak ich brawa zza szyb budynku dały policjantom ogromny zastrzyk satysfakcji, ale tez nie ma co ukrywać, wzruszenia.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowane dla maluchów, którym policjanci chcą choć trochę uprzyjemnić ten niełatwy pobyt w szpitalu.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.63 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja