Bieżące informacje

Kilkadziesiąt tysięcy porcji środków odurzających oraz profesjonalną plantację marihuany zlikwidowali policjanci z Wrocławia

Data publikacji 24.02.2021

Kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek. Funkcjonariusze z referatu wywiadowczego wrocławskiej prewencji wpadli na trop nielegalnej plantacji marihuany, którą dwóch mężczyzn założyło w jednym z mieszkań na terenie Leśnicy. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali ojca i syna podejrzanego o przestępczość narkotykową, ale również przejęli kilkadziesiąt tysięcy porcji handlowych amfetaminy i marihuany, a także sprzęt przeznaczony do produkcji nielegalnych środków. Mężczyznom grożą teraz surowe kary.

Funkcjonariusze z wrocławskiego pionu prewencji przeprowadzili potężne uderzenie w przestępczość narkotykową na terenie miasta. Tuż przed weekendem w trakcie popołudniowej służby, weszli w posiadanie informacji o plantacji marihuany, która miała być prowadzona w jednym z mieszkań na osiedlu Leśnica. Wiedzeni policyjnym doświadczeniem, od razu postanowili sprawdzić, czy faktycznie mogło dojść do poważnego przestępstwa narkotykowego.
Wywiadowcy szybko ustalili, w którym dokładnie mieszkaniu mogą znajdować się nielegalne substancje oraz instalacje służące do ich produkcji. Funkcjonariusze objęli lokal dyskretną obserwacją i czekali na dalszy rozwój sytuacji, a także zdobywali kolejne informacje dotyczące mieszkania i jego lokatorów, m.in. to, że w lokalu pracują urządzenia zużywające o wiele więcej prądu, niż to wynika z typowych potrzeb.

Chwilę później policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia - 37-latka oraz jego 62-letniego ojca. W zajmowanym przez nich mieszkaniu wywiadowcy ujawnili profesjonalną plantację konopi innych niż włókniste. W pokojach znajdowały się namioty, a także specjalistyczne oświetlenie, wentylacja i nawodnienie. Wszystko po to, aby rośliny zasadzone w doniczkach mogły szybko rosnąć i dawać obfite plony. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt roślin w różnych stopniach wzrostu, które wygrzewały się pod zawieszonymi nad nimi żarówkami.

To jednak nie było wszystko, co funkcjonariusze ujawnili w przeszukiwanym mieszkaniu. Wywiadowcy zabezpieczyli zarówno gotowy produkt w postaci suszu roślinnego, jak też półprodukty służące do jego produkcji. Dodatkowo okazało się, że zatrzymani mężczyźni posiadali także inne narkotyki.
W jednym z pokoi znajdowały się opakowania z białym proszkiem. Okazało się, że jest to amfetamina i to w niebagatelnej ilości kilkudziesięciu tysięcy porcji handlowych. Policjanci zabezpieczyli także marihuanę oraz sprzęt służący do porcjowania i dystrybucji narkotyków.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a także ich produkowania. Dzięki skutecznym działaniom wywiadowców oraz funkcjonariuszy pionu dochodzeniowo-śledczego, sąd zastosował wobec 37-latka oraz 62-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym przez wrocławskich policjantów mężczyznom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Film Zlikwidowana plantacja marihuany

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format mp4 - rozmiar 12.49 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony