Bieżące informacje

Sylwester i Nowy Rok – podsumowanie działań policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 04.01.2021

Koniec starego roku i początek nowego przebiegał na wrocławskich drogach dość bezpiecznie. Mundurowi nie odnotowali też żadnych poważnych zdarzeń z użyciem petard i fajerwerków. W zaledwie 4 wypadkach drogowych, do których doszło od 31 grudnia oraz 1 stycznia nowego roku, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. W całym tym okresie, nad bezpieczeństwem mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego oraz osób przebywających w naszym regionie, czuwali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W działaniach sylwestrowo-noworocznych udział brali policjanci pionu prewencji, ruchu drogowego oraz służb operacyjnych. W dniu 31 grudnia i 1 stycznia nowego roku, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie blisko 700 różnego rodzaju interwencji. Nie odnotowano także żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 38 podejrzewanych o popełnienie różnego rodzaju przestępstw, który za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a także namierzyli 14 osób poszukiwanych. 

Intensywną służbę pełnili także policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W ciągu tego okresu odnotowano zaledwie 4 wypadki, w wyniku których na szczęście nikt nie zginął. Podczas służby na drogach, funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu także 15 osób, które mimo wielokrotnych apeli zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KWP we Wrocławiu


 

Powrót na górę strony