Bieżące informacje

Niedługo pożegnamy rok 2020. Za nami wiele dni działań policjantów, również w trudnym stanie zagrożenia epidemicznego

Realizacja działań pomocowych i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, to dla wrocławskich policjantów priorytet. Gdy z uwagi na zagrożenie, większość osób stara się ograniczać do minimum opuszczanie swoich domów, policjanci codziennie wyjeżdżają do służby i realizują swoje ustawowe zadania. Oprócz kontroli osób objętych kwarantanną, mundurowi m.in. zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń oraz realizują zgłaszane interwencje, a było ich w tym roku łącznie ponad 93000 . Funkcjonariusze wyeliminowali też z ruchu ponad 2150 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali na gorącym uczynku ponad 5200 podejrzanych, a także namierzyli prawie 2400 poszukiwanych.

Wrocławscy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które stale prowadzą działania w związku z stanem zagrożenia epidemicznego. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców. W 2020 roku było ich ponad 93000 . Policjanci wyeliminowali też z ruchu ponad 2150 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali na gorącym uczynku ponad 5200 podejrzanych i namierzyli prawie 2400 poszukiwanych.

W trosce o życie i zdrowie mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego, wszystkie te czynności funkcjonariusze muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. Gdy dojdzie do jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. Każda interwencja i towarzyszące jej okoliczności są inne, dlatego też funkcjonariusze zmuszeni są nieraz postępować nieszablonowo, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo jej uczestnikom.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie osoby stosują się do obowiązujących przepisów, stale sprawdzane są m. in. sklepy wielkopowierzchniowe, strefy fitness i siłownie, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, gdzie niektórzy mniej odpowiedzialni mieszkańcy Wrocławia, swoim zachowaniem mogą narażać na niebezpieczeństwo innych.

Zespół Komunikacji Społecznej

 

 

Opis filmu: Codzienna służba wrocławskich policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.78 MB)

Powrót na górę strony