Bieżące informacje

Droga S-8 w kierunku Wrocławia jest zablokowana! Kierowców prosimy o unikanie tej trasy AKTUALIZACJA

Data publikacji 01.12.2020

Dziś w godzinach popołudniowych, na 32. kilometrze Drogi Ekspresowej S-8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak uszkodzony został pojazd oraz infrastruktura drogowa. Na miejscu są duże utrudnienia – zablokowany jest lewy pas w kierunku Warszawy, a przez najbliższe kilka godzin wyłączona z ruchu będzie jezdnia w kierunku Wrocławia. Kierowców prosimy o omijanie tego odcinka i zjeżdżanie z trasy S-8 na węźle Oleśnica-Zachód, na tzw. starą ósemkę, czyli drogę 368.

32. kilometr Drogi Ekspresowej S-8

godz. 14.50

Na jezdni w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym w pewnej chwili utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. W wyniku tego doszło do przewrócenia się pojazdu, który zablokował lewe pasy ruchu zarówno w kierunku Warszawy, jak i Wrocławia. Nikt nie został poszkodowany, jednak występują poważne utrudnienia w ruchu na tej popularnej trasie. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki oraz innych służb. Ich celem jest zarówno wyjaśnienie jak doszło do tego zdarzenia, jak też jak najszybsze udrożnienie drogi S-8.


 

32. kilometr Drogi Ekspresowej S-8

godz. 17.40

W miejscu zdarzenia drogowego pracuje ciężki sprzęt, którego celem jest usunięcie uszkodzonego pojazdu. Aktualnie droga S-8 w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Wszystkich kierowców prosimy przede wszystkim o ostrożną jazdę oraz unikanie tego odcinka trasy, poprzez zjechanie na węźle Oleśnica-Zachód na tzw. starą ósemkę, czyli drogę 368. Prosimy również o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy oraz do przepisów ruchu drogowego. Utrudnienia mogą trwać przez najbliższe kilka godzin.

 

32. kilometr Drogi Ekspresowej S-8

godz. 20.10

W ciągu kilkunastu minut ruch na zamkniętym odcinku trasy zostanie przywrócony, w związku usunięciem uszkodzonego pojazdu oraz przewożonego na jego naczepie ładunku. Aktualnie służby kończą czyszczenie jezdni w kierunku Wrocławia. Nadal jednak mogą występować utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy, gdzie wyłączony z ruchu jest lewy pas. Kierowców prosimy o bezpieczną jazdę i wzmożoną ostrożność. 

Zespół Komunikacji Społecznej

Powrót na górę strony